Ziyaretten notlar

17 Aralık 2015 12:39
1 Kasımda gerçekleştirilen seçimlerin ardından bir süre sessizliğe bürünen ilçemizdeki siyasi partilerde hareketlilik tekrar başladı.

 Geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Halk Partisi önce İlçe Kongresi, ardından Kadın Kolları Kongresi ve son olarakta Gençlik Kolları Kongresi’ni gerçekleştirmişti. Önceki günde CHP İlçe yönetiminde görev dağılımı yapıldı. Bunlar CHP tarafında gerçekleşen son bir aydaki faaliyetler.

 1 Kasım seçimlerinden zaferle ayrılan AK Parti’de İlçe Başkanı İdris Alp ve yönetim kurulu üyeleri Mustafa Gökalp, Sami Cansu ve Çetin Seymen, önceki gün gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Alp’e, seçimlerinden sonra ara verilmesinin bir seçim yorgunluğundan mı kaynaklandığını sorduğumda, seçimlerin ertesi günü tekrar çalışmalara başladıklarını ve durmadan da çalışacaklarını ifade etti.

 Başkan İdris Alp, seçimlerdeki kazanılan başarıda emeği geçen mahalle başkanlıklarını ziyaret ettiklerini, ziyaretlerinin bundan sonrada artarak devam edeceğinin bilgisini de paylaştı. Başkan Alp, seçimden önce gidilen kişi ve kuruluşlara seçimden sonrada giderek bir yerde teşekkür ve vefa ziyaretlerinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

 Aslında vatandaşlarda siyasetçilerden bunu bekliyor. Yani siyasi parti temsilcilerini yalnızca seçim zamanlarında değil, her zaman yanlarında görmek istiyorlar. Bunu yalnızca ilçe bazında düşünmemek gerekiyor. Yine seçim zamanlarında vatandaşlarla birlikte olan milletvekillerini de sık sık görmek istiyorlar.

 Türkiye coğrafi olarak düşündüğümüzde gerçektende stratejik öneme sahip bir konumda bulunuyor. Başkan Alp’e, ülke gündemi hakkındaki değerlendirmelerini sorduğumda, son günlerde Rusya ile yaşanan krizle birlikte başlayan süreçte Ortadoğudaki sıkıntıların iyice gün yüzüne çıktığını ve Akdenizdeki zaten sıcak olan havanın iyiden iyiye ısındığını belittti. Alp, Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu belirterek bulunduğumuz coğrafyanın zor olduğunu da sözlerine ekledi. Başkan Alp, Türkiye’nin son 13 yıl içerisinde dünyada söz sahibi ve güçlü bir ülke olduğunu söyleyerek artık eski Türkiye’nin olmadığınında altını çizdi.

 Ziyaretin ilerleyen bölümünde Başkan Alp’e, ilçe genelindeki planlı faaliyetlerini sorduğumda ise, devam eden yatırım ve projelerden bahsetti. İlçemizde başlayacak olan Kentsel Dönüşüm, bilindiği gibi üç ayrı proje ile hayata geçirilmesi planlanıyor. Yaşanan 17 Ağustos Depremi’nden sonra ilçemizde hasarlı olup yıkılmayan birçok bina bulunuyor. Başkan Alp’te Kentsel Dönüşüm Projesi’nden de kısaca bahsederek, projenin sanayi çarşısından başlayıp, Denizevler ve şehir merkezi ile devam edeceğini söyledi.

 Kentsel Dönüşüm geç kalınmış fakat Gölcük’ün modern bir ilçe olması ve deprem risklerinin azaltılması bakımından da büyük önem taşıyor. Tabi gerçekleştirilecek olan dönüşüm o kadar kolay olmayacak, mutlaka sıkıntılar yaşanacaktır ama sonunda kazanan Gölcük olacaktır. Bununla birlikte kentsel dönüşüm konusunda vatandaşların ve esnafların tekrar gelinen son durum hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 Yine ilçemizdeki projelerden bahseden Başkan Alp, hisarderesi, gençlik merkezi, yeni adliye sarayınında devam ettiğini belirterek, Gölcük Tünel Geçişi Projesi’nin Gölcük için çok önemli bir proje olduğunu belirtti. Bende, Tünel Geçiş Projesi’ni en az Kentsel Dönüşüm Projesi kadar önemli buluyorum. Tünel Geçiş Projesi çalışmaları esnasında mutlaka sıkıntı çekilecek. Fakat bu proje bittiğinde ilçemizin de trafik yükünün bir hayli azalacağını ümit ediyorum. Çünkü D-100 Karayolu’nun ilçemizden geçmesinin ulaşımda büyük sıkıntılara neden olduğu bir gerçek. Tünel Geçiş Projesi aynı zamanda şehiriçi trafiğini de olumlu olarak etkileyecek, bir yerde Gölcük’e ulaşım anlamında nefes aldıracaktır.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X