Yeni yılda beklentiler(2)

02 Ocak 2018 11:41
İlçemizde yeni yılda olmasını istediğimiz ve beklediğimiz proje ve taleplerin bir kısmını, dünkü yazımda dile getirmeye çalıştım.

Kentsel dönüşüm kapsamına alınan Denizevler bölgesine, imar yasağı olduğundan dolayı bölgeye herhangi bir bina yapımı olmayacak. Gölcük’te eksikliği duyulan konulardan birisinin de, vatandaşların ailece piknik yapabilecekleri bir alana da ihtiyaç duyduğu kanaatindeyim.

 Bu maksatla ilçe dışına çıkan çok sayıda vatandaş gibi bende, böyle sosyal bir alanın ilçemize sosyal manada değer katacağını düşünüyorum. Bunun için Denizevler bölgesinin değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Otopark sıkıntısı da geçtiğimiz yıl içerisinde, ilçemizde görülen sorunlardan biri oldu. Bu konuda da gereken adımlarında atılması ve sorunun yeni yılda en aza indirgenmesi de, vatandaşların yeni yılda beklentileri arasında bulunuyor.

 İlçemize bağlı Değirmendere beldesinde ise yaşanan sıkıntılar arasında otopark sorunu ön plana çıkıyor. Değirmendere’de de tıpkı Gölcük’te olduğu gibi kurulan semt pazarlarının birleştirilerek, kalıcı ve kapalı pazara dönüştürülmesi öngörülüyor. Özellikle cumartesi günleri beldede kurulan semt pazarı, trafik yoğunluğunu oldukça fazla etkiliyor. Değirmendereliler, trafik ve otopark sorunu konusunda çözüm bulunması gerektiği konusunda hemfikir görünüyor.

 İlçemize geçtiğimiz yıllarda yapılan köprülü kavşaklar bulundukları mevkilerdeki trafik yükünü hafifletme adına büyük fayda sağlamıştı. Kerimağa rampası ve Değirmendere Dörtyol mevkisine yapılan köprülü kavşaklar, trafiğin akıcı bir şekilde işlemesine katkıda bulunurken, aynı zamanda bu noktalardan anayola çıkışlardaki emniyetsiz durumu da ortadan kaldırmış oldu.

 İlçemizden geçen D-130 Karayolu üzerindeki en önemli noktalardan olan Yüzbaşılar kavşağı da, yıl içerisinde birçok kazanın meydana geldiği yer olarak görülüyor. Yüzbaşılar mevkiine yapılması planlanan hastane ile birlikte köprülü kavşak yapılacak olması, bu noktada yaşanan sorunların giderilmesi adına büyük fayda sağlayacaktır.

 İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımız, yıl içerisinde gerçekleştirmiş oldukları etkinlik ve aktivitelerle adından söz ettiriyor. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde verilen kurslara da katılım sağlayarak, el emeği göz nuru eserler ortaya çıkaran engelli vatandaşlarımızın da, yeni yılda beklentileri arasında öne çıkan olgu ise saygı.

 İlçemizde bazı duyarsız sürücülerin engelli yolları ve engelli rampalarının bulunduğu yere araçlarını park etmeleri, engelli vatandaşlarımızın ulaşımında zorluklar yaşamasına neden oluyor. Gölcük’te görme engelliler için önem taşıyan görme engelli yollarının ilçemizde ve beldelerinde daha geniş bir alana yayılması da engelli vatandaşlarımızın yeni yılda beklentileri arasında bulunuyor.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X