Ulaşım yatırımları katkı sağlıyor

15 Eylül 2020 15:08

Gölcük, önemli bir ulaşım ağının üzerinde bulunuyor. Gün içerisinde çok sayıda aracın kullanmış olduğu D-130 Karayolu, ulaşım noktasında önemli bir görev yerine getiriyor. Daha çok sabah ve akşam mesai saatlerinde yoğunluğun biraz daha artış gösterdiği D-130 Karayolunda, trafiğin kesintisiz ve daha akıcı işlemesi adına birçok proje hayata geçirilmiş ve yatırımlarla birlikte, anayolda eskiden görülen trafik yoğunluğu daha da azalmıştı.

 Bu yatırımlar arasında en önemlilerinden birisi de hiç kuşkusuz karayolu üzerinde yapılan köprülü kavşaklar oldu. 17 Ağustos Marmara Depremi sonrasında, daha çok ilçemizin üst kesimlerinde görülen yapılaşma ve yeni yerleşim yerlerine D-130 Karayolu’ndan daha kolay ulaşım ile karayolunda trafiğin daha sağlıklı işlemesi için köprülü kavşakların yapılmasının ne denli önemli olduğu bugün daha da iyi anlaşılıyor. Örnek vermek gerekirse, ilçemizde son olarak yapılan Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı, önceleri görülen birçok sıkıntının giderilmesinde oldukça büyük katkısı oldu.

 Oldukça önemli bir noktada bulunan Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı, hem gün içinde çok sayıda aracın transit olarak geçmesine imkan sağlıyor hem de bağlantılı olan mahallelere ulaşım kavşak sayesinde daha kolay ve emniyetli bir şekilde yapılıyor. Yüzbaşılarda inşaat çalışmaları devam eden ve ilçemize sağlık alanında oldukça büyük katkı sağlayacak olan Yeni Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte, Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı’nın bölgedeki ulaşıma büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı gibi ilçemizde önceki dönemler içinde yapılan Kerimağa mevkiinde ve Değirmendere Dörtyol mevkiindeki köprülü kavşaklarda, hizmete girdikleri tarihten itibaren D-130 Karayolu’nda kesintisiz ve sağlıklı bir ulaşım adına büyük katkı sağlamaya devam ediyor.

 İlçemizde yapımı tamamlanarak hizmete sunulan ve yapılan çalışmanın önemi daha iyi anlaşılan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ise D-130 Karayolundaki trafiğin azaltılmasına katkıda bulunduğu gibi şehir merkezinden Kavaklı’ya ulaşımda da büyük kolaylık sağlıyor. D-130 Karayolu’nda yapılan köprülü kavşaklar ulaşımda anayolda büyük katkı sağlarken, ilçemizde bir süreden beri çok sayıda caddeve sokakta üst yapı ve alt yapı çalışmaları da devam ediyor. Sıcak asfalt serimi, parke, asfalt yama ve duvar çalışmaları yapılan bölgelerde, yollar daha güvenli hale gelirken, yapılan çalışmalarda vatandaşların takdirini topluyor.

 KOSKEM ekiplerinin başarısı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Sahilleri Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM), geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda başta Kandıra olmak üzere 3 ilçedeki sahillerde 15 Haziran’da açılan deniz sezonuyla birlikte görev yapmaya başlamıştı.Sezonun açılmasıyla birliktecankurtaranlar, Kandıra Cebeci, Kumcağız, Miço (Kadınlar Plajı), Kerpe, Sarısu Seyrek, Bağırganlı, Karamürsel-Altınkemer sahilinde, Darıca-Bayramoğlu Halk Plajı ve Kadınlar Plajı’nda görev yaptı.

 11 bölgede haftanın 7 günü hizmet veren KOSKEM ekiplerinin, 2020 yaz sezonunu geçtiğimiz günlerde kapattığı belirtildi. Açıklanan rakamlara göre,göreve başladıkları günden bugüne kadar 1822 kişiyi boğulmaktan kurtararak, vatandaşları adeta hayata bağlayan KOSKEM ekipleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük bir başarıya da imza atmış oldu.Görev yaptıkları süre içerisinde önemli bir görevi yerine getiren KOSKEM ekiplerinin, son hafta da özverili çalışmaları ile birlikte 21 vatandaşı daha boğulmaktan kurtardığı açıklandı. KOSKEM ekipleri, vatandaşların can güvenliği için büyük bir özveri ile çalışarak, 2020 sezonunu da başarılı bir şekilde tamamlamış oldu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X