Toplumsal duyarlılık

27 Kasım 2017 12:17
İlçemizde geçtiğimiz dönemler içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak düzenlenen yardım kampanyaları, bu yılda devam ediyor.

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte daha fazla önem kazanan yardım kampanyalarına vatandaşlarda duyarsız kalmıyor. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneği ilçemizde bulunan bazı fırınlarda askıda ekmek uygulaması şeklinde sürekli olarak devam ediyor. Uzun bir süreden beri uygulanmakta olan askıda ekmek ile ihtiyaç sahiplerine küçükte olsa yardımda bulunuluyor.

 Sosyal dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneğini teşkil eden askıda ekmek ile vatandaşlar kendi ihtiyaçları olan ekmeği aldıktan sonra, askıda olmasını istedikleri ekmeğin ücretini vererek, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyorlar. Askıda ekmek panosunda günün her saatinde mutlaka ekmek bulunması, vatandaşların ihtiyaç sahiplerine yardım konusunda duyarlılığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

 Yine geçtiğimiz dönemlerde askıda giysi uygulaması yapılmış, vatandaşlar bu konuda da duyarlılığını bir kez daha göstererek, yardım kampanyasına gereken desteği göstermişti. İlçemizde bulunan okullarda da yardım kampanyaları düzenlenmiş ve öğrencilerin göstermiş olduğu duyarlılık herkesin takdirini kazanmıştı. Bu yılda benzer yardım kampanyaları devam ediyor. İlçemizde yaşayan vatandaşların göstermiş oldukları toplumsal duyarlılığın bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğine inanıyorum.  

 Kentkart dolum makinesi

İlimizde vatandaşların hizmetine sunulan ve toplum tarafından olumlu olarak karşılanan birtakım hizmetlerin ilçemizde de sunulması, vatandaşların beğenisini topluyor. İlimizde bazı noktalarda bulunan akıllı bisikletlerin ilçemizde bulunan Kavaklı ve beldesi Değirmendere sahiline konularak kullanıma sunulması vatandaşlardan tarafından ilgi görmüştü. Yine ilimizde birçok noktada bulunan kentkart dolum makinesi geçtiğimiz aylarda eski garajlar durağı olarak bilinen noktaya monte edilmişti.

 İlçemizde en çok kullanılan duraklardan olan eski garajlar durağındaki kentkart dolum makinesi, ilçemizdeki bir eksiği kapatarak oldukça fayda sağlamıştı. Yine bununla birlikte, ilçemizde bulunan duraklar yenilenmiş ve daha modern bir hale getirilmişti. Durakların yenilenmesi ile birlikte yerinden kaldırılan kentkart dolum makinesi, yenileme işlemi sonrasında tekrar yerine monte edilmedi.

 Bu duraktaki kentkart dolum makinesi, vatandaşlar tarafından kullanılmakla birlikte, durağın en yakındaki kentkart dolum noktasının anayolun diğer tarafında olması, vatandaşların kartlarını doldurabilmesi için yolun karşısına geçmesine neden oluyor. Eski garajlar durağındaki kentkart dolum makinesinin tekrar yerine konulması ve ilçemizde dolum makinelerinin arttırılmasına ihtiyaç duyuluyor.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X