TEMAD eğitim desteğini sürdürüyor

23 Ağustos 2020 15:21

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi, geçtiğimiz dönemler içerisinde üyelerine yapmış oldukları etkinlikler ve ilçemizde yapmış oldukları sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettirmeyi bilmişti.Geçtiğimiz yıllarda dernek binasında üyelerine yönelik olarak çeşitli bilgilendirme seminerleri düzenleyerek, yenilikler hakkında bilgiler veren Dernek Yönetimi, aynı zamanda sağlık konusunda uzman doktorların vermiş olduğu bilgilerle üyelerini aydınlatma adına çalışmalarda bulunmuştu.

Pandemi dolayısıyla ara verilen fakat geçtiğimiz yıllar içerisinde üyelerine yönelik olarak çeşitli kültür gezileri düzenleyen TEMAD Gölcük Şubesi, bu gezilerle moral motivasyonu arttırarak, yalnızca üyelerinin değil, ailelerin de kaynaşmasında önemli rol oynayarak, bir bütün olmasında fark yaratmıştı. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şubesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda, üniversite öğrencilerine yönelik olarak vermiş olduğu burslarla, eğitim alanında da desteğini sürdürüyor.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, dernekleri bünyesinde yükseköğrenim öğrencilerine her yıl vermiş oldukları bursların bu yılda devam edeceğini belirterek, “Burs konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okumakta olan öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmaya gayret ediyoruz. Bu yıl 250 lira tutarında aylık burs ödemesi yapacağız. Mevcuttaki 12 öğrencimize ek olarak bu yıl iki yeni öğrencimize daha burs vereceğiz. Burs vermeye ilk olarak 2014 yılında başladık ve bu zamana kadar, üyelerimizin destekleri ile burs vermeye devam ediyoruz. Burslarımızı 9 ay boyunca veriyoruz. Ekim ve Haziran aylarında bursları vereceğiz. Üyelerimiz ve hayırseverlerin bağışları ile bu konuda adımlarımızı atmaya gayret ediyoruz. Burs müracaatlarını 1 - 20 Eylül tarihleri arasında alacağız” diyerek eğitim konusunda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda gereken desteği vereceklerini ifade etmesini örnek alınacak bir sorumluluk projesi olarak görüyorum.

TEMAD Gölcük Şubesi’nin üyelerinin desteği ve gönüllü bağışlarıyla öğrencilere burs imkanı sağlaması, örnek alınması ve takdirle karşılanması gereken bir başka önemli bir konudur.TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü ve yönetimini, ilçemizde şimdiye kadar yapmış oldukları diğer faaliyetlerde olduğu gibi eğitim alanında da yapmış oldukları katkı için ayrıca tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Çalışmalar beğeni topluyor

İlçemizde son dönemler içerisinde alt yapı ve üst yapıda gerçekleştirilen çalışmalar aralıksız olarak devem ediyor. Özellikle hava sıcaklıklarına bağlı olarak yoğun bir şekilde devam eden üst yapı çalışmaları ile birlikte, Gölcük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçemizin dört bir yanında parke, asfalt yama, asfalt serimi, taş duvar çalışmalarını sürdürüyor. Üst yapıda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda ise araç sürücüleri için yollar daha güvenli bir sürüş kazanırken, yapılan yaya kaldırımları da yayaların daha emniyetli bir şekilde ulaşımı açısından önem kazanıyor. Yapılan çalışmalar ise vatandaşlar tarafından beğeni topluyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X