Sosyal etkinlikler renk katıyor

30 Temmuz 2023 15:18
Sosyal etkinlikler renk katıyor

Gölcük’te son dönemler içerisinde çok sayıda etkinlik düzenleniyor.Düzenlenen etkinliklere vatandaşların ilgisi de oldukça yoğun oluyor.Gölcük Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün boyunca Karadeniz coşkusuna ev sahipliği yapan Geleneksel Yazlık Kadırga Şenlikleri’nde tam bir horon ve müzik şöleni yaşandı. Kocaeli, Gölcük, çevre il ve ilçelerden gelen binlerce kişinin yoğun ilgi gösterdiği şenliklerde sanatçılar, birbirinden güzel eserleri ve türküleri ile alanı dolduran binlerce kişiye unutamayacakları bir gece yaşattı.

Değirmendere, şimdiye kadar düzenlenen çeşitli sosyal etkinlikler ile de adını duyurmayı bilmişti. Değirmendere’de düzenlenen Uluslararası sempozyumlar, sanatsal ve sportif etkinlikler, yaz aylarında oldukça büyük ilgi gören beldeye daha fazla canlılık katmıştı. Tabi etkinliklerin düzenlenmesi, beldeye olan ilgiyi daha da arttırmıştı

Gölcük’te her yıl düzenlenen ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği sportif etkinlikler, Değirmendere sahilinde bu yılda gerçekleştiriliyor. İlçemizde yaklaşık 26 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Kum Futbol Turnuvası’nda muhteşem müsabakaları oynandı. Gençlerin büyük ilgi gösterdiği Kum Futbolu Turnuvası’na ilgi yoğun oldu.Değirmendere sahilinde düzenlenen spor etkinlikleri Plaj Voleybolu Turnuvası ile devam etti. Değirmendere’de düzenlenen sportif etkinlikler, gençlerin becerileni sergilemesinin yanında, kaynaşmaya da vesile oluyor. Gençlerin yanında ailelerin de ilgi gösterdiği sportif etkinlikler aynı zamanda beldeye de renk katıyor.

Gölcük’te geçtiğimiz günlerde Anıtpark’ta gerçekleşen etkinlikte ise; Gölcük Belediyesi, Marmara Kafkas Gürcü Federasyonu, Kocaeli Kartvel Kafkas, Gölcük Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği iş birliğinde Uluslararası Kafkas Folklor Etkinliği gerçekleştirildi. Oldukça yoğun ilgi gören ve büyük bir beğeniyle izlenen etkinlikte,Orhangazi Kafkas Halk Oyunları Ekibi, Gürcistan Kutaisiİmedi 200 Folklor Grubu, Gürcistan Batum AjarisSaxelmcifoAkademiuriAsambliArsiani, İnegöl Kafkas Folklor Ekibi ve Gölcük Kafkas Derneği Megobrebi Müzik Grubu ekipleri, muhteşem gösteriler sergilediler.

Gölcük Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, önceki gün, Yüzbaşılar Amfi Tiyatro’dadüzenlediği konserde dinleyicilerine unutulmaz bir yaz akşamı yaşattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde koro, unutulmaz eserleri seslendirerek dinleyicilerine adeta müzik ziyafeti sundu. Amfi Tiyatro’yu dolduran Gölcüklüler, konserde seslendirilen eserlere eşlik ederek doyasıya eğlendi.

 Olumlu yönden bakabilmek…

Günlük hayatın koşuşturması içinde, hayatta değerli ve önemli olan bazı şeylerin unutulabildiği zamanlar oluyor. Sıradan görmeye başlanılan birçok şeyin ancak kaybedince değerini daha iyi anladığımız zamanlarda oluyor. Ama her ne olursa olsun hayata olumlu yönlerinden bakabilmek, hem kişinin kendisini mutlu ediyor, hem de etrafına pozitif enerji katabiliyor. Birlikte olduğumuz kimselere değer verelim. İnsanlara kendilerinin bizler için özel olduklarını hissettirelim. Küçük şeylerden kimsenin kalbini kırmamalı, gönül almayı bilmeliyiz. Bazen bir şeye kızdığımızda, sevdiklerimize gönül koyduğumuzda dahi bir müddet sonra düşündüğümüzde aslında hiçbir şeyin sevdiklerimizin kabini kırmak için, onları üzmek için bir neden olamayacağını da anlamamız gerektiğini düşünüyorum. Hayatı mutlu bir hale getirmenin tamamen bireylerin kendi elinde olduğunu hatırlamalıyız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X