Proje ve yatırımların büyük katkısı(2)

07 Ağustos 2019 15:01

Dünkü yazımda ilçemize kazandırılan yatırımlar arasında bulunan eğitim yatırımları, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan yeni sanayi sitesi ve Denizevler kentsel dönüşüm projesi, ulaşım alanında son yıllarda yapılan yatırımlardan olan, ilçemizde trafik yoğunluğunu azaltmak ve trafiğin kesintisiz sürdürülmesi amacıyla hizmete sunulan köprülü kavşakların büyük katkı sunduğunu ifade etmiştim.

 İlçemize son yıllarda ulaşım alanında yapılan yatırımların yanında, ilçemizde turizmin geliştirilmesi ve ilçemizin turizm ile anılması adına da projeler geliştirilerek, yatırımlar yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. İlçemizde Tarih Koridoru Projesi çerçevesinde yapılan çalışmalarda, Yukarı Değirmendere Kent Meydanı, Saraylı Kent Meydanı ve İhsaniye Kent Meydanı, yapılan düzenleme çalışmalarıyla bambaşka bir güzelliğe kavuşturuldu.

 Vatandaşlardan olumlu tepkiler alan çalışmalarla, tarihi doku yeniden canlandırıldı. Saraylı, Yukarı Değirmendere ve İhsaniye’de bulunan meydanlar, yapılan çalışmalarla birlikte vatandaşların tercih ettiği bir yer konumuna gelmesinin yanında, tarihin ortaya çıkması ile birlikte ilçe turizmine de önemli bir katkı sağladı.

 İlçemizde bulunan Yazlık Ilıcası ise sağlık turizmine önemli katkıda bulunuyor. Yazlık Ilıcası gerek bölge insanına, gerekse uzaktan gelen misafirlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Değirmendere’de hizmete giren Tarihi Yalı Evleri de beldenin çehresini değiştirmekle birlikte, ilçemizin tanıtımında büyük katkı sağlıyor. İlçemizde son olarak doğa turizmine kazandırılan Erikli Tepe Tabiat Parkı da, turizme kazandırılan bir başka yatırım olarak görülüyor. Günü birlik tatil yapma imkanı sunmasının yanında, bungalov evlerde konaklama imkanının da olduğu Erikli Tepe Tabiat Parkı’nın önümüzdeki yıllarda da turizme önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum.

 İlçemize bağlı beldelerden olan Değirmendere’de, ihtiyaç duyulan kapalı pazar ve otopark ihtiyacı ise çalışmaları devam eden projenin tamamlanması ile vatandaşların hizmetine sunulacak. Tamamlandığında semt pazarının daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermesine imkan sağlayacak olan proje ile hem pazarcı esnafı hem de vatandaşlar değişen hava koşullarında etkilenmemiş olacak. Semt pazarının mahalle arasında kurulmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzlukların da önüne geçilmiş olacak. Bununla birlikte otopark ihtiyacına da çözüm olacak.

 Gölcük’ün nüfus olarak yoğun beldelerinden biri olan Değirmendere’de vatandaşlar, uzun bir zamandan bu yana marina olarak adlandırılan kayık çekek alanı ve çevresindeki sosyal tesislerle ilgili proje konusunda adımların atılmasını beklemekteydi. Bu konuda da önemli Bir adım atılarak Değirmendere Kuruçeşme tekne bağlama yeri ve sahil düzenlemesi nazım ve imar planları onaylandı. Bu projenin Değirmendere’ye büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

 Sağlık alanında da birçok yatırımlar gerçekleştiriliyor. İlçemizin sağlıktaki ihtiyaçlarını giderecek olan yeni devlet hastanesi inşaatında çalışmalar devam ediyor. 52 bin metrekare arsa, 45 bin metrekare kapalı alan içinde olacak olan ve 272 yataklı yeni devlet hastanesi tamamlandığında, sağlık alanında da önemli bir proje hayata geçirilmiş olacak. Bununla birlikte ilçemizin çeşitli mahallelerinde yapılması planlanan aile sağlık merkezleri de, önemli sağlık yatırımları arasında yerini alıyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X