Osman Ay’dan örnek davranış

08 Mart 2016 14:59

Gölcük’te her kesim tarafından tanınan esnaflardan Osman Ay, ilçemizde şu ana kadar birçok etkinliklerde bulunarak, toplumsal konulara dikkat çekmişti. Osman Ay, bundan önce yapmış olduğu çeşitli faaliyetlerde, birçok konuda duyarlılığa dikkat çekmiş ve büyük oranda da başarılı olmuştu.

Osman Ay, son olarak, çocuklara yönelik olarak beş bin kitap dağıtarak, örnek bir davranış daha sergiledi.

İlçemizde çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması ve daha çok kitap okumalarına teşvik etmek amacıyla çok sayıda etkinlik düzenlenerek, projeler geliştiriliyor. Çocuklar kitap okuyarak yeni bilgiler ediniyor ve geleceğimizde bu sayede sağlam temeller üzerine atılıyor. Osman Ay’da, toplum yararına yapılan projelerin kendisini oldukça mutlu ettiğini belirterek, çocuklara küçük yaşta okuma alışkanlığı kazandırılması gerekliliğine dikkat çekerek, kitap dağıtımında bulundu.  

Osman Ay, vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmasını gerektiğini belirterek, kitap okumanın önemini vurguladı. Osman Ay’ın yapmış olduğu bu davranışın toplum yararına yapılan güzel ve örnek bir davranış olduğunu düşünerek kutluyorum.

Şimşek’ten, tiyatral fotoğraf sergisi

Tiyatro Sanatçısı Cemile Naz Şimşek’in, Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda gerçekleştirdiği ve gerçek bir hikayeyi anlattığı “Paris je t’aime sel-tuz” isimli tiyatral fotoğraf sergisi, ilçemizde bir ilk olması açısından büyük önem taşıyor.

Avrupa’da örnekleri bulunan tiyatral fotoğraf sergisi, ülkemizde ilk kez Ayvalık’ta, ardından İstanbul’da gerçekleştirildi; üçüncüsü de Gölcük’te yapıldı.

Fransa’ya hiç Fransızca kelime bilmeden giden ve burada gösterdiği başarılarla gerek  ilçemizin gerekse ülkemizin göğsünü kabartmayı başarmış olan Cemile Naz Şimşek, Romeo ve Juliet isimli tiyatro oyununda Juliet’i canlandırması için 150 sanatçı arasından seçilerek bu rolü oynamaya hak kazanması ve Avrupa’da Juliet’i en iyi oynayan tiyatro sanatçısı seçilmesi de ayrı bir önem taşıyor.

Yoğun bir katılımın olduğu performans gösterisinde Tiyatro Sanatçısı Cemile Naz Şimşek, yaşanmış bir hikayeden anlatmış olduğu gösteri ile Dünya Kadınlar Günü’nde, kadınların bir sorununa daha değinmesi günün anlam ve önemi açısından oldukça dikkat çekiciydi.

Tiyatro Sanatçısı Cemile Naz Şimşek’in sergilemiş olduğu performans, salonda bulunan seyirciler tarafından dikkatle takip edilip, büyük beğeni topladı. Gölcük’ün adını yapmış olduğu başarılı tiyatro çalışmalarıyla duyuran Cemile Naz Şimşek, ilçemiz için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X