Öğrenciler örnek oluyor

08 Haziran 2017 12:53
İlçemizde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından çeşitli zamanlarda yardım kampanyaları düzenlenerek, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuluyor.

Geçmiş dönemler içerisinde yapılan yardım kampanyaları, toplumun her kesiminden büyük destek görmüştü. Gölcük halkı düzenlenen bu yardım kampanyalarına büyük oranda katılım sağlayarak, ihtiyaç sahiplerine bir nebzede olsa yardımda bulunmayı amaç ediniyor.

 Yalnızca ilçemizde yaşayan vatandaşlara yönelik olarak değil, ilçemiz dışında yardıma ihtiyacı olan kimseler için düzenlenen yardım kampanyalarına destek olan Gölcük halkı, bu konuda örnek bir davranış sergiliyor. Fakat burada şunu özellikle belirtmek isterim ki, düzenlenen yardım kampanyalarına ilçemizde bulunan okullardan gelen destek, öğrencilerin yardımlaşma ve paylaşma konusundaki hassasiyetini gözler önüne seriyor.

 Gölcük’te bulunan eğitim kurumlarında yapılan yardımlar, öğrencilerde birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun oluşmasında büyük etken oluyor. Çocukların büyük sorumluluk üstlenerek düzenlenen yardım kampanyalarında heyecanla çalışmaları toplumun tüm kesimi tarafından da takdir görüyor.

 İlçemizde düzenlenen yardım kampanyalarına bir yenisi daha eklenerek, Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Değirmendere Donanma İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile yardıma muhtaç kişilere verilmek üzere 56 koli Ramazan paketi hazırlandı. Okuldaki tüm öğrenciler ve velilerin katılım gösterdiği yardım kampanyasında Ramazan kolileri oluşturuldu. Oluşturulan yardım kolileri okulda düzenlenen program kapsamında Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi.

 Donanma İlkokulu Müdürü Kadir Sonugelen, daha öncede okul olarak çeşitli etkiliklerde bulunduklarını belirterek, yardım kampanyasına 30 koli hazırlama fikri ile başladıklarını fakat öğrenci ve ailelerin desteği ile bu sayıyı 56’ya çıkardıklarını ifade etti. Yani neredeyse iki katı. Yardım kampanyası düzenlemenin yanında, kampanya hedefinin çok daha üzerine çıkılması, insana ayrı bir mutluluk veriyor.

 İçinde bulunmuş olduğumuz Ramazan ayında yardım kampanyasının düzenlenmesi, ayrı bir önem taşımaktadır. Ramazan ayında bu tür yardımlara daha çok ihtiyaç duyuluyor. Yapabileceğimiz en küçük yardım, ilçemizdeki fırınlarda devam eden askıda ekmek uygulamasına destek vermek olabilir. Unutmamak gerekiyor ki, yardımın büyüğü küçüğü olmaz. Önemli olanın insanların birbirlerine destek olması ve bir şeyleri paylaşması değil midir?  

 İlçemizdeki okullarda okuyan çocuklarımızın akademik başarılarının yanında, bu tür etkinliklerle de adını duyurması ve birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilemesi gerçekten takdir edilmesi gereken bir davranıştır. İhtiyaç sahiplerine yardım amaçlı düzenlenen kampanyaya destek veren herkese teşekkür etmek gerekiyor. Burada en büyük alkışı da henüz küçük yaşlarda olmalarına rağmen böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesini başarıyla gerçekleştiren öğrencilerimiz hak ediyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X