Kültür Dernekleri’nden anlamlı etkinlik

01 Ekim 2020 15:44
Kültür Dernekleri’nden anlamlı etkinlik

Gölcük’te hemşeriler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması, kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması için önemli rol oynayan çok sayıda hemşeri derneği bulunuyor. Kültürel anlamda zenginliğimizin de bir göstergesi durumunda bulunan ve farklı kültürlerin oluşturduğu hemşeri dernekleri, kentlilik bilincinin oluşturulması ve sosyalleşme adına yapılan faaliyetlerle de adlarından söz ederek bulundukları coğrafyaya hareket getirmektedirler.

 İlçemizin kültür mozaiği açısından çok zengin bir yer olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte derneklerinde belirli zamanlarda kendi yöresel kültürlerini, tanıtmalarını da önemli buluyorum. Geçtiğimiz yıllarda Gölcük Kültür Dernekleri Platformu, ilçemizde birçok faaliyet ve etkinliklerde bulunmuş, ilçemizde kendi kültürlerini yaşatma ve tanıtma adına etkinlikler düzenlemişti. Gölcük’te,geçtiğimiz dönemler içerisinde birçok faaliyete imza atan Kültür Dernekleri Platformu, düzenlemiş oldukları etkinliklerle sosyal hayata katkıda bulunmuştu.

 Gölcük Kültür Dernekleri Platformu, son olarak ilçemizde Anıtpark’ta bir etkinlik daha gerçekleştirdi. Platform, maske takma bilincini arttırmak adına bin adet maskeyi vatandaşlara dağıttı.Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Ramazan Korkut, platforma üye derneklerin başkan ve yöneticileri, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Kadın Kolları Başkanı Gülten Karagöz ve yönetiminin katıldığı etkinlikte, yolu Anıtpark’tan geçen kişilere maskeleri verilerek, oldukça önemli bir konuya dikkat çekilmiş oldu.

 Bugüne kadar ilçemizde yapmış oldukları etkinliklerle, sosyal hayata katkıda bulunanGölcük Kültür Dernekleri Platformu’nun son olarak düzenledikleri maske dağıtımını, maske takma bilincinin daha fazla arttırılması adına oldukça önemli buluyor ve Gölcük Kültür Dernekleri Platformu’nu duyarlı yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyorum.

 Kan bağışı konusunda duyarlılık

Geçtiğimiz dönemlerde ilçemizde yapılan kan bağışı kampanyasına Gölcüklü vatandaşların göstermiş olduğu ilgi, kan bağışı konusunda toplumda gerekli bilincin oluştuğunu da gözler önüne sermişti. Toplum olarak ihtiyacı olan kimselere duyarlı yaklaşıp, yardımda bulunmayı görev edinen vatandaşlar olarak, kan bağışına da aynı hassasiyetle yaklaştığımızı düşünüyorum.

 Bağışlanan kanın çok büyük öneme sahip olduğunu bilen vatandaşlar, ilçemizde bugüne kadar açılan kan bağışı stantlarına gerekli ilgiyi göstererek destek olmaya devam ediyor. Kan bağışlamakla ihtiyacı olan kimselere yardımda bulunmakla beraber, kan bağışının bağışçıya da faydası olduğu belirtiliyor. Kan bağışlamakla 3 kişinin hayatının kurtarıldığı düşünüldüğünde, kan vermenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.İzmit Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin gerçekleştirdiği kan bağış kampanyalarının bir yenisi, Anıtpark’ta yapıldı. Gölcük’te belli aralıklarla yapılan kan bağış kampanyalarına yoğun ilginin olduğu da görülüyor. Bu ise kan bağışı konusunda gereken duyarlılığın olduğunu gösteriyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X