Kentsel dönüşümde vatandaşlar bilgilendiriliyor

15 Mart 2016 14:09
Gölcük’te üç ayrı bölgede yapılacak olan kentsel dönüşüm hakkında vatandaşlara yönelik olarak bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

 İlçemizde Denizevler, sanayi çarşısı ve şehir merkezinde gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm için vatandaşlar bilgilendirilerek, yapılacak olan dönüşümün ne şekilde olacağı anlatılıyor.

 İlçemizin geleceği adına büyük önem taşıyan ve vatandaşların merakla beklediği kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. İlçemize yeni bir yüz kazandırması beklenilen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kültür Dernekleri Platformu’na bilgilendirmede bulundu.

 Başkan Ellibeş, gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, ilçemize kent kimliği, güzel ve estetik binalar kazandırmak istediklerini söyleyerek, kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

 Gölcük için çok önemli ve büyük bir proje olan kentsel dönüşümle birlikte, binaların daha sağlam ve daha güvenilir hale gelmesi, ilçe merkezinin adeta nefes alarak yeni bir kimliğe bürünmesi, sanayi çarşısında yapılacak olan dönüşümle birlikte o bölgedeki sorunların da ortadan kaldırılması hedefleniyor.

 Kentsel dönüşüm içerisinde yer alan Denizevler depremde ağır yara almıştı. Başkan Ellibeş’te Kültür Dernekleri Platformu’na yapmış olduğu bilgilendirmede, Denizevler bölgesinde yetkililerin çalışmalarıyla o bölgenin zemin etüdünü yaptırdıklarını ve bölgenin konuta uygun olmadığının anlaşıldığını ifade etti.

 Dönüşüm projesinde bulunan diğer bir yer olan sanayi çarşısı, bulunduğu konum ve yaşanan sorunlar açısından önemli bir yer tutuyor. Artan yapılaşmaya bağlı olarak şehir içinde kalan ve özellikle yağışlı havalarda yaşanan sıkıntılar dolayısıyla, sanayi çarşısı esnafının da kentsel dönüşümle birlikte daha iyi şartlarda hizmet vereceğini düşünüyorum.

 Gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşümde vatandaşlara sağlanan finansal desteklerle ilgili olarak bilgiler veren Başkan Ellibeş, Bakanlığın kira yardımı veya kredi faiz desteği sağladığını ifade etti.

 Kentsel dönüşümün yapılacağı diğer bir bölge olan şehir merkezini de vatandaşlar sabırsızlıkla bekliyor. Başkan Ellibeş, şehir merkezini canlandıracak, sosyal alanların bol olduğu, insanların mutlu olacağı bir Gölcük’ü inşa edeceklerini ifade etmesi de ayrı bir heyecan yaratıyor.

 Vatandaşlar yapılan bilgilendirme toplantılarıyla birlikte, yetkililerden daha sağlıklı bilgiler almakta böylece oluşan soru işaretleri de giderilmektedir. İlçemizin kalkınması, daha gelişmiş ve modern bir şehir haline getirilmesi adına yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla birlikte Gölcük’ün marka değerinin de artacağını düşünüyorum. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X