Halk eğitim destek oluyor

21 Eylül 2016 13:54
Gölcük Halk Eğitim Merkezi, ilçemizde düzenlemiş olduğu kurslarla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Halk Eğitim Merkezi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak, ücretsiz kurs düzenlemiş, düzenlenen bu kursa katılan öğrencilerden çoğunluğu girmiş oldukları sınavlarda başarılı sonuçlar almıştı.

 Geçtiğimiz dönem içerisinde sene başından itibaren verilmeye başlanan üniversiteye hazırlık kursuna katılan öğrenciler, katılmış oldukları dersleri aksatmayarak büyük bir titizlikle takip etmiş ve kursun kendilerine maddi olarak büyük bir katkı sağladığını belirtmişlerdi. Geçtiğimiz yıl düzenlenen üniversiteye hazırlık kursuna katılan ve sayıları 90’ı bulan öğrenciler, kursun kendilerine oldukça fayda sağladığını belirtmişlerdi.

 Geçen yıl yapılan YGS ve LYS sınavlarında öğrencilerin başarılı bir performans sergilemesi, eğitim kadrosunun da, aynı ciddiyetle öğrencilerin eğitimine önem verdiklerini gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Halk Eğitim’de üniversiteye hazırlık kursuna devam eden öğrencileri, derslere daha fazla motive etmek adına, yapılacak olan sınavlara hazırlanma aşamasında, öğrencileri daha fazla motive etmek amacıyla Kocaeli genelinde ilk 100’e girenlerin çeyrek altınla ödüllendirileceği belirtilmişti.

 Daha önceki yazımda, Halk Eğitim merkezinde verilen bu gibi kursların bundan sonraki dönemlerde de verilmesinin, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için büyük katkı sağlayacağını belirtmiş, kursların devamlılığının olmasının önemli olduğunu ifade etmiştim. Geçtiğimiz yıl verilen, öğrencilere oldukça faydalı olan ve aile bütçelerine oldukça katkıda bulunan bu kursun açılması, birçok aile ve öğrenci için büyük önem taşıyor.

 Geçtiğimiz yıl vermiş olduğu üniversiteye hazırlık kursuyla, gerek öğrencilerin, gerekse velilerin büyük takdirini toplayan Halk Eğitim Merkezi, bu yılda üniversiteye hazırlık kursu açıyor. Bu kurstan yararlanmak isteyen öğrencilerin yapacağı tek şey ise kurslara kayıtlarını yaptırmak. Kurstan faydalanmak isteyen öğrenciler 27 Eylül tarihine kadar Halk Eğitim Merkezi’ne başvuruda bulunarak kayıtlarını yaptırabiliyor. Böyle bir fırsatı öğrenciler iyi değerlendirmeli ve kayıt zamanını kaçırmamalı diye düşünüyorum.

 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Gölcük Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçemizde açılan kurslara katılım oranının Avrupa standartlarının üzerinde olduğu hatırlanırsa, bu yılda kurum tarafından açılacak olan kurslara katılımın yüksek olacağını tahmin ediyorum.

 Halk Eğitim Merkezi’nin eğitime destek amacıyla düzenlemiş olduğu bu kurs öğrencilere büyük fayda sağlayacaktır. Geçtiğimiz yıl eğitim kadrosuyla güzel işlere ve başarılı çalışmalara imza atan kurumun, bu yıl da aynı başarıyı tekrarlayacağından hiç kuşkum yok. Bu kapsamda halk eğitim yetkilerine ve eğitmenlerine eğitime ve öğrencilere vermiş oldukları destek için teşekkür etmek gerekiyor. 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X