Halk eğitim destek oluyor

04 Şubat 2016 15:40
Gölcük Halk Eğitim Merkezi, ilçemizde düzenlemiş olduğu kurslarla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Gerçekleştirilen bu kurslara ilçe halkı da yoğun ilgi gösteriyor.

Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu bu kurslar arasında üniversite sınavlarına hazırlanan vatandaşlara yönelik vermiş olduğu ücretsiz kurs dikkat çekiyor.

İlçemizde yeni hizmete giren ve bu sene ilk kez uygulanmaya başlayan üniversiteye hazırlanan öğrencilere verilen kurslara da, sınavlara katılacak olan vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Sene başından itibaren verilmeye başlayan kurslarda, öğrencilerin YGS’ye daha iyi hazırlanarak, sınavlarda başarılı olmaları amaçlanıyor.

Halk Eğitim Merkezi’nde verilmekte olan bu kurslara katılan öğrenci sayısının 90 kişi olması da bu gibi kursların ihtiyacını ve önemini bir kere daha gözler önüne seriyor. Verilen derslere öğrencilerin büyük ilgi göstermesi ise Halk Eğitim Merkezi’nin YGS sınavlarında büyük başarıyı hedeflediğini gösteriyor.

Halk Eğitim Merkezi’ndeki eğitim kadrosunun da gayet başarılı bir performans sergilemesi,  öğrencilerin verilen derslerde istekli ve hırslı olmaları da sınavlarda başarı çıtasının yükseleceğinin bir göstergesi oluyor.

Yapılacak olan sınavlara hazırlanma aşamasında, öğrencileri daha fazla motive etmek amacıyla Kocaeli genelinde ilk 100’e girenlerin çeyrek altınla ödüllendirilecek olması da, düzenlenen kurslara ayrı bir anlam katıyor.

Kurum Müdürü Mehmet Hafız Arvas’da, bu yıl müthiş bir sinerji yakaladıklarını ve öğrencilerin başarılı olması için büyük çaba sarf ettiklerini, güzel ve başarılı ortamı en iyi şekilde sonuçlandırmak istediklerini belirtiyor. Devam eden kurslarda başlangıçtan bu zamana kadar geçen süre içerisinde öğrencilere belirli periyotlarda 6 deneme sınavı yapılarak, öğrendikleri de pekiştiriliyor.

Halk Eğitim Merkezindeki verilen bu kursların diğer güzel olan tarafı da, kursların ücretsiz olmasına rağmen öğrencilerin derslerini aksatmadan takip etmesi ve sınavlara büyük bir ciddiyetle hazırlanması. Tabi burada velilerin çocuklarına vermiş olduğu destekde oldukça önemli.  

Halk Eğitim merkezinde verilen bu gibi faydalı kursların bundan sonraki dönemlerde de verilmesi, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için büyük katkı sağlayacaktır. Daha iyi bir gelecek, daha iyi bir eğitimle mümkün olacaktır.  Özellikle dersaneye gidemeyen gençlerin, geleceğe daha iyi hazırlanması amacıyla verilen kurslarda emeği geçenlere teşekkür etmek gerekiyor.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X