Gölcük’te kongre haftası

21 Ocak 2016 14:39
Geçtiğimiz günlerde, Gölcük Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin 5. Olağan Kongresi ile Türkiye Yardım Sevenler Derneği Gölcük Şubesi’nin kongreleri gerçekleştirildi.

 Yapılan her iki kongrede de tek aday olan Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Güler Karataş, güven tazeleyerek tekrar başkan oldular.

Gölcük Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 5. Olağan Kongresi, önceki gün Gölcük Sanat Galerisi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Hasan Bat, başka bir aday bulunmadığı için kongrede başkanlığa tek aday olarak girdi. Yoğun katılımın olduğu kongrede Başkan Hasan Bat ve yönetiminin 3 yıl içinde gerçekleştirdiği 30 etkinlik okundu. Yapılan açık oylamada mevcut başkan Hasan Bat, 3 yıllığına yeniden başkan seçildi.

İlçemizde engelli vatandaşlarımızın toplumla içi içe olabilmesi ve sosyal olarak daha fazla faaliyette bulunabilmeleri adına Engelsiz Yaşam Merkezi yapıldı. Engelsiz Yaşam Merkezi’nin ilçemizde bulunmasını çok önemli buluyorum. Çünkü Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşlarımızın bir yerde ikinci evi gibi oldu.

Engelli vatandaşlarımız, bu merkezde düzenlenen birçok faaliyet ve etkinliğe katılarak zamanlarını güzel bir şekilde değerlendiriyor ve burada açılan çeşitli kurs ve eğitimlerle sosyal hayatın içinde tutulmaya çalışılıyor.

Zaten önemli olanda, engelli vatandaşlarımızı evlerinden çıkartarak, sosyal ortamların içinde yer bulabilmelerini sağlamak. Engelli vatandaşlarımızın toplumun bir parçası olması büyük önem taşıyor. Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ilçemize kazandırarak, engelli vatandaşların hizmetine sunan yetkililere de ayrıca teşekkür etmek gerekiyor.

Geçen üç yıl içinde birçok etkinlik ve faaliyete imza atan Başkan Hasan Bat ve yönetiminin bundan sonrada aynı kararlılık ve azimle yollarına devam edeceklerine hiç şüphe yok. Önemli olan engelli vatandaşlarımıza hayatın her anında destek olabilmek.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Gölcük Şubesi de geçtiğimiz günlerde kongresini gerçekleştirdi. Katılımın yüksek olduğu kongrede mevcut başkan Güler Karataş yeniden başkan seçilerek görevine devam etti.

Yardım Sevenler Derneği Gölcük Şubesi de önemli bir görev üstlenerek, yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımda bulunuyor. Başkan Karataş, dernekte bulunan kişilerin işlerini severek ve özveri ile yaptıklarını belirterek, yeni yüzleri de derneklerinde görmekten memnun olacaklarını ifade etti.

Başkan Güler Karataş, hedeflerinin daha çok insana ulaşmak olduğunu ve bunun içinde durmadan çalıştıklarını ifade ederek, yardımda bulunmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu da belirtti.

Gerçekleşen her iki kongrede de başkanlıklarını devam ettiren Hasan Bat ve Güler Karataş ile yönetimlerine yeni dönemde başarılar diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X