Geçen haftanın ardından...

17 Şubat 2019 15:10

Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde, ‘Torbam Elimde, Çevrem Güvende’ sloganı ile başlatılan proje kapsamında hazırlanan 10 bin bez torbanın bin 500’ü, Anıtpark’ta protokolün katılımı ile vatandaşlara dağıtıldı. Programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, usta öğreticiler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Alanda açılan 8 stantta torba dikimine yönelik olarak eğitimler verildi.

Gölcük’e 6. faz belgesi

Gölcük Belediyesi, üyesi olduğu Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2013 – 2018 dönemini kapsayan 6. faz çalışmalarını başarıyla tamamladı ve 6. faz belgesini almaya hak kazandı. Söz konusu belgeyi vermek üzere Proje Koordinatörü ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Belediye Meclis üyeleri Nazım Usta ve Fikret Ormancıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret etti. Söz konusu başarı belgesi, Proje Koordinatörü ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Şentürk tarafından Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş’e takdim edildi.

Türk Harb-İş’te emeklilik töreni

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, hafta içinde sendika binasında bir toplantı gerçekleştirerek 68 üyesini daha emekliliğe uğurladı. Düzenlenen programa Gölcük Tersanesi Eski Komutanı Emekli Tuğamiral Mehmet Şevki Şekerefeli, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız ve yönetimi ile emekliye ayrılan 68 sendika üyesi tersane işçisi katılım gösterdi.

Kaymakam Altıntaş’tan gazetemize ziyaret

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, hafta içinde gazetemize ziyarette bulundu. Kaymakam Altıntaş, gerçekleştirmiş olduğu ziyarette, ilçemizi ilgilendiren çeşitli konularda bazı açıklamalar yaptı. Kaymakam Altıntaş, ilçemizde gerçekleşen vatandaşlarla buluşma toplantısı hakkında yapmış olduğu açıklamalarında, toplantılarda sorunların direkt olarak ilgili kuruma iletilebildiğini, böylelikle koordinasyon da hızlı bir şekilde olduğunu ifade etti.

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, eğitim ile ilgili olarak ise, Kocaeli’de eğitimde iyi durumda olunduğunu belirtti.

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, telefonla dolandırıcılığın devam ettiğini, bu konuda vatandaşların daha dikkatli olmasını, trafikte telefon kullanmama ve emniyet kemeri takma konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirterek, yaya güvenliği konusunda da çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yeni haftanın sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X