Geçen haftanın ardından...

10 Haziran 2018 14:27

TEMA Vakfı Kocaeli Temsilciliği ve Gölcük Barbaros İlkokulu, “Üreten Mutlu Çocuklar Bahçesi” isimli çalışma kapsamında hafta içinde okul bahçesinde uygulama bahçesine fide dikimi çalışması gerçekleştirdi. Programa, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şimşek, TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, Okul Müdürü Güney Yılmaz, TEMA Vakfı Gölcük Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi. Yapılan konuşmaların ardından uygulama bahçesinin açılışı yapılarak, protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte sebze dikimi yaptı.
Çevre günü kutlandı
Dünya Çevre Günü dolayısıyla Donanma İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu, Değirmendere Amfi Tiyatro’da bir kutlama programı düzenledi. Programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alptekin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katılım gösterdi. Programda öğrenciler, çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi, oyunlar oynadı ve şiirler okudu. Dünya Çevre Günü dolayısıyla yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere, ödülleri protokol tarafından verildi. Programın sonunda ise Değirmendere Amfi Tiyatro’dan Çınarlık Meydanı’na kadar yürüyüş yapıldı.
Belediye meclisi toplandı
Gölcük Belediye Meclisi, geçtiğimiz hafta içinde Gölcük Belediyesi Meclis salonunda, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında 7 maddelik gündemle toplandı. 7 maddenin 6 maddesi oy birliği ile kabul edilirken, 1 madde, plan bütçe komisyonuna oy birliği ile gönderildi.
Mahalle Muhtarları Toplantısı
Gölcük’te mahalle muhtarlarının katılımı ile her ay yapılan Mahalle Muhtarları Toplantısı, Gölcük Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ve ilçemizde görev yapan mahalle muhtarları katılım gösterdi.
Karne heyecanı yaşandı
2017–2018 Eğitim–Öğretim Yılı’nın dönem sonu dolayısıyla, protokolün katılımı ile Ulaşlı Nuri Bermek İlkokulu Konferans Salonu’nda karne töreni yapıldı. Törene Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Şimşek, Ömer Kızıldağ ve Yakup Alptekin, Ulaşlı mahalle muhtarları, Okul Müdürü Yener Taş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi. Konuşmaların ardından okul öğrencileri, günün anlam ve önemi hakkında şiirler okudu. Ortaokul öğrencileri, yine bu güne istinaden oyun oynadı. Törende, okulu derece ile tamamlayan üç öğrenciye protokol tarafından ödülleri verildi. Programın sonunda, protokol, minik öğrencilere karnelerini verdi. Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum. 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X