Geçen haftanın ardından...

11 Haziran 2017 11:02
Geçen haftanın ardından...

 CHP Kocaeli eski milletvekillerinden ve bir dönem İzmit Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sefa Sirmen’in abisi, 18. Dönem Kocaeli Milletvekili ve İhsaniye Belediyesi eski başkanlarından Ali Rıza Sirmen, yaklaşık bir aydan bu yana İstanbul’daki özel bir hastanede diyabet ve nefes darlığı tedavisi görmekteydi. Geçtiğimiz hafta içerisinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali Rıza Sirmen, yoğun katılımın olduğu İhsaniye Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Merhum Ali Rıza Sirmen’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dilerim.

 Dünya Çevre Günü kutlandı

5 Haziran Dünya Çevre Günü, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kavaklı sahilinde gerçekleştirilen etkinliğe Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Jandarma Komutanı Burçak Kırca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler birlikte, Çevre Andını ve Çevre Günü ile ilgili şiirler okudular. Etkinliğin devamında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, çevrenin ve doğanın önemini anlatan konuşmalar yaptı. Konuşmaların ardından, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi.

 Donanma İlkokulu’ndan yardım kampanyası

Değirmendere Donanma İlkokulu, Değerler Eğitimi Projesi kapsamında tüm okul öğrencilerinin katıldığı bir yardım kampanyası gerçekleştirdi. Bu kapsamda okuldaki tüm öğrenciler ve velilerin katılım gösterdiği yardım kampanyasında Ramazan kolileri oluşturuldu. Ortaya çıkan 56 yardım kolisi, okulda düzenlenen program çerçevesinde Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na teslim edildi. Daha önce de çeşitli yardım kampanyaları düzenleyen, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın en güzel örneğini sergileyen öğrencileri göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı tebrik ediyorum.

 Minik öğrencilerden duyarlılık

Gölcük Özel Metin Çelik Butik Anaokulu’nun minik öğrencileri, hafta içinde Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’ne, öğretmenleri ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirerek yaklaşık 5 ay boyunca topladıkları mavi kapakları teslim etti. Ziyarette Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Dinçer Koç, anaokulunun Müdür Yardımcısı Funda Şirin, Anaokulu Öğretmeni Sevdenur Tolun, Gölcük Engelliler Derneği yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri hazır bulundu. Öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte, topladıkları 2 çuval, 3 poşet mavi kapağı Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’ne teslim etti. Henüz küçük yaşta olmalarına rağmen böylesine güzel ve anlamlı bir çalışmada bulunarak farkındalık yaratan minik öğrencilerimizi kutluyorum.

 Öğrenciler karnelerine kavuştu

2016–2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nın son gününde ilçemizdeki diğer okullarda olduğu gibi Yazlık Tabosan İlk ve Ortaokulu’nda karne dağıtım programı düzenlendi. Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Şimşek ve Yakup Alptekin, Okul Müdürü Kemalettin Ayan, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı programda, öğrencilere karneleri verildi. Tüm öğrencilere iyi bir tatil dönemi geçirmelerini temenni ediyorum.

Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X