Geçen haftanın ardından...

23 Nisan 2017 12:14
Kutlu Doğum Haftası kapsamında ilçemizde birçok etkinlik düzenlendi.

Bu kapsamda Gölcük Müftülüğü ile Halıdere Yalı Kur’an Kursu birlikteliğinde Cumhuriyet Parkı’nda gıda ve kitap kermesi açıldı. Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı, Yalı Kur’an Kursu öğretmeni Zeynep Cemile Limon ve Müftülük personelinin katıldığı kermes açılışı öncesinde Gölcük Vaizi Adnan Yıldız Kur’an-ı Kerim tilavetini okudu. Kutlu Doğum Haftası kapsamındaki bir başka etkinlikte ise Gölcük Kongre Sarayı’nda konferans düzenlendi.

2. Gölcük Uygulamalı Takı Tasarım Sempozyumu ve Sergisi

2.Gölcük Uygulamalı Takı Tasarım Sempozyumu ve Sergisi, Gölcük Sanat Galerisi’nde yapılan açılış programı ile başladı. Sempozyumun açılış törenine Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere çok sayıda davetli açılışa katıldı. Sempozyum kapsamında yapılan konuşmaların ardından Protokol tarafından katılımcılara plaketleri verildi. Sonrasında Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Abdil Saraçoğlu’nun yapmış olduğu takılardan oluşan “İlk İz” isimli sergisi gezildi. Saraçoğlu, yapmış olduğu ürünlerin her birinin hikayesini protokole tek tek anlattı. Saraçoğlu’nun sergisi, katılımcılar tarafından oldukça beğenildi.

 Yangın eğitimi verildi

Gölcük Kaymakamlığı tarafından Hükümet Konağı’ndaki yangın ekibine yönelik olarak Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde yangın eğitimi semineri düzenlendi. Sanat galerisinde düzenlenen seminerde, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından Uzman eğitmen Ayşegül Kırdudu, sinevizyon üzerinde görsel olarak yangın eğitimini anlattı. Seminerin sonrasında, yangın ekibine Denizevler’de uygulamalı olarak eğitim verildi. Yapılan  uygulamalı eğimde, yangının ilk çıkışında nasıl müdahale edileceği anlatıldı. Yangın ekipleri tatbikatta meydana gelen yangını, yangın söndürme tüpleri ile söndürerek eğitimi tamamlamış oldular.

 Turizm Haftası kutlandı

Turizm Haftası, Gölcük İhsaniye Ticaret Meslek Lisesi Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, okul müdürleri, öğrenciler ve velilerin katıldığı etkinlikte, yapılan konuşmaların ardından “Fotoğraflarla Gölcük “ konulu fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Program turizm ile ilgili fotoğraf, yöresel kıyafet ve yiyeceklerin tanıtımını içeren stantların gezilmesiyle son buldu.

 Buluşlar sergilendi

Bilim Haftası kapsamında Gölcük Fen Lisesi öğrencilerinin okulda hazırlamış oldukları eserler bilim fuarında sergilendi. TUBİTAK 4006 20 proje ve 30 Bilim Haftası projesi ile birlikte toplam 50 proje TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda yer aldı. Stantlarda sergilenen eserler konukların oldukça ilgisini çekti.

 Kan bağışı duyarlılığı

İzmit Kızılay Kan Bağış Merkezi, Gölcük Müftülüğü ile işbirliği yaparak Kutlu Doğum Haftası’nın son Cuma gününde Tevfik Hoca Camii altında kan bağış kampanyası düzenledi. Gölcüklülerin büyük ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasında çok sayıda vatandaş, kampanyaya duyarsız kalmayarak, kan bağışında bulundu.

Yeni haftanın sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X