Geçen haftanın ardından...

10 Nisan 2016 11:44

 Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan askerler, Donanma Komutanlığı ve Gölcük Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen törenlerle anıldı. 4 Nisan 1953 tarihinde Dumlupınar Denizaltısı, Çanakkale’den geçerken Nara Burnu’nda Naboland isimli Norveç şilebiyle çarpıştı. Çarpışma nedeniyle aldığı darbeyle batan Dumlupınar Denizaltısı’nda 7 Subay, 35 astsubay ve 39 er olmak üzere toplam 81 asker şehit oldu. Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan askerler için gerçekleştirilen anma törenlerine faciadan kurtulan ve 94 yaşında olmasına rağmen Mersin’den gelerek katılan emekli Seyir Kıdemli Başçavuş Hüseyin Akış’ın da yer alması ayrı bir önem taşıyordu.

 Kariyer günleri devam etti

Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen Kariyer Günleri’nde, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, geçtiğimiz hafta içerisinde de öğrencilerle buluşmaya devam etti. Başkan Ellibeş, kariyer günleri kapsamında Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek, onlara kariyer planlaması ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Geleceğimiz olan gençlerin geleceğe daha iyi hazırlanması amacıyla başlatılan kariyer günlerinin, genç nesillerin ileride daha başarılı olmaları yönünde yol gösterici olacağını düşünüyorum. 

 CHP’de mahalle temsilcileri tamamlandı

Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Yönetimi, yaklaşık 2 aydır devam eden mahalle temsilcisi seçiminin sonuncusunu Piyalepaşa Mahallesi’nde gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Ulaşlı’dan Yazlık’a kadar olan alanda tüm mahalle temsilcilerinin belirlendiğini ifade ederek, mahalle temsilcilerinin önemini vurguladı. Başkan İsmet İşeri, seçim sürecinde kararsız oy denilen seçmene ulaşıp, gerekli girişimleri yaparak hareket edeceklerini de ifade etti. Başkan İşeri, 110 tane mahalle temsilcisinin her sokak ve caddeye ulaşmalarını sağlayacaklarının da altını çizdi.

 GESOTİM’de eğitimler veriliyor

Gölcük Arama Kurtarma Timi GESOTİM bünyesinde eğitimler verilmeye başlandı. Bugüne kadar halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme adına çok sayıda seminer ve eğitimlere imza atan GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman, tamamen gönüllülük esasıyla çalıştıklarının altını çizerek, eğitimlerin önemine değindi. 1 Nisan’da başlayan ve 21 gün sürecek olan eğitimler kapsamında arama kurtarma, hayatı idame, paylaşma, medikal konularına değinilecek. Pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde eğitimlere devam edilecek. Eğitimlerde Başkan Kocaman, halkımızın duyarlı olması gerekliliğini de önemle vurguladı.

 Bilgi yarışmaları sonuçlandı  

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kocaeli genelinde yapılan ortaokullar arası bilgi yarışmasının ve Liseler arası bilgi yarışmasının Gölcük finali, Dumlupınar Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Yarışmanın Gölcük finalinde Değirmendere Atatürk Ortaokulu, Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu, Kocatepe Ortaokulu, Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu, Kavaklı Şehit Onbaşı Âdem Başoğlu Ortaokulu ve Cahit Külebi Ortaokulu öğrencileri, ilçe finalini kazanmak için ter döktü. Yarışma sonucunda Atatürk Ortaokulu öğrencileri, ilde yapılacak yarışmada ilçemizi temsil etme hakkı kazandı. Liseler arası bilgi yarışması ilçe finalinde kazanan okul olan Gölcük Fen Lisesi de, ilçemizi ilde yapılacak yarışmada temsil etme hakkını kazandı. Yapılan bilgi yarışmalarında başarılı olan ve ilçemizi İl’de temsil etme hakkı kazanan Atatürk Ortaokulu ve Gölcük Fen Lisesi öğrencilerini tebrik ediyor, gerçekleştirilecek olan yarışmalarda başarılar diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X