Geçen haftanın ardından...

20 Mart 2016 12:04
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında ilçemizde tören ve etkinlikler düzenlendi.

 Yoğun katılımın olduğu anma günü dolayısıyla Anıtpark’ta yapılan etkinlikte günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yapıldı.

 Donanma Komutanlığı tarafından Garnizon Sinema Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, günün anlam ve önemine yönelik sinevizyon gösterileri yapılırken, törende Prof. Dr. Ahmet Mete Tuncoku’da ‘Çanakkale 1915’i Doğru Okumak’ konulu konuşma yaptı. Prof. Dr. Ahmet Mete Tuncoku, Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyen yüzü ile ilgili bilgiler paylaştı.Donanma Komutanlığı Bandosu tarafından verilen ‘Şehitlere Saygı’ konulu konser büyük beğeni topladı.

 Çanakkale Savaşı’nı anlatan ve özel bir koleksiyonun ürünü olan ‘Çanakkale Sonrası Özel Koleksiyon Fotoğraf Sergisi’ ve ‘Servet-i Fünun Dergisi Çanakkale Özel Arşivi’ Anıtpark’ta sergilendi. Çanakkale Savaşı öncesi, süreci ve sonrasında çekilen fotoğraflar sergilenerek o günlere ait canlı tanıklar, ortaya çıkarıldı. Sergi Gölcüklü vatandaşların oldukça ilgisini çekti.

 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ilçemizde bulunan sağlık personeline ziyaretler gerçekleştirildi. Tıp Bayramı dolayısıyla Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Elibeş, Aile Konak Hastanesi’ni, CHP İlçe Kadın Kolları Yönetimi ilçemizde bulunan sağlık personelini, Gölcük Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri de, Yenimahalle Sağlık Merkezi’nde görev yapan Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk’ü ziyaret etti. Ziyaretlerde insanların sağlığı için mücadele eden doktorların çok yüce bir görevi yerine getirdikleri belirtilerek günün anlam ve önemine dikkat çekildi.

Kariyer günleri devam ediyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ‘Gölcük'te Öğrenci Olmak’ projesi kapsamında gerçekleştirilen kariyer günlerinde öğrencilerle bir araya gelmeye devam etti. Başkan Elibeş, son olarak Gölcük Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Başkan Ellibeş, öğrencilerle buluşmasında Gölcük'te öğrenci olmak programından bahsederek, proje ile birlikte öğrencilerin bireysel ve sosyal gelişimini desteklemek, farklı kurumlarda eğitim gören öğrencilerin etkileşimini sağlamak, mesleki yönlendirmeye yardımcı olmak, sosyal ve sportif faaliyetlerin yaygınlaştırılarak öğrencilerin kültürel kazanımlar elde etmelerini sağlamak, ekonomik durumu nedeniyle elde edilemeyen bazı sosyal kazanımlarla ilgili fırsat eşitliği yaratmak, okulların fiziki kazanımlarının geliştirilmesine yardımcı olmak, öğrencilerin sosyal kazanımlara erişebilirliğinin sağlamak amacıyla bir dizi faaliyetler yapılacağını belirtti.

Amasyalılar da görev dağılımı yapıldı

Gölcük Amasyalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, geçtiğimiz ay yapmış olduğu genel kurulun ardından, mevcut Başkan Rasim Tuz ve yönetimi güven tazelemişti. Dernek yönetimi gerçekleştirilen toplantıda görev dağılımını yaptı. Dernek Başkanı Rasim Tuz başkanlığında dernek binasında düzenlenen toplantıya yeni yönetim eksiksiz katıldı.

 

Başkan Rasim Tuz, Nisan ve Mayıs aylarında çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini, Kültür Dernekleri Platformu Kadın Kolları’nda derneğin bir bayan üyesinin yer almasını sağlayacaklarını belirterek, yeni yönetimle birlikte ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını ifade etti. Amasyalılar Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ilçemizde yapacağı etkinlik ve faaliyetlerin kültürlerin tanıtılması açısından büyük katkı sağlayacağını düşünüyor, yeni yönetime görevlerinde başarılar diliyorum.

 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X