Geçen haftadan bugüne

20 Aralık 2015 14:52
İlçemizde büyük bir öğrenci potansiyeline sahip olan Piyalepaşa İlkokulu’nun eski binasının yıkılarak, yerine yenisinin yapılması için ihale yapıldı.

 Yeni yapılması düşünülen binada 23 derslik ve anaokulunun olması planlanıyor. Yeni yapılacak olan binayla birlikte aynı zamanda şu anda yaşanan sıkıntılarında önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Okul inşaatının bitip öğrenime hazır hale gelmesiyle birlikte, okulun mevcut olan öğrenci alım bölgeside genişleyecek. Bunun yanında ikili eğitimin verildiği Rotterdam İlkokulu’nun da öğrenci alım sayısı azaltılacak ve Rotterdam İlkokulu da bu sayede daha da rahatlatılmış olacak. Tabi bu duruma okulun tamamlanmasıyla birlikte çocukları daha modern bir ortamda eğitim göreceği için en çok aileler seviniyor.

Emine Cebeci’den örnek davranış

Gölcük Engelliler Derneği eski Başkanı Emine Cebeci, Mayıs ayında ameliyat olması beklenen bedensel engelli Bahar Uysal’ın ameliyatına katkıda bulunmak amacıyla bir kermes düzenledi. Emine Cebeci, Bahar Uysal’ın ameliyatı için gerekli olan maddi yardımı sağlamak amacıyla böyle bir kermes düzenlediklerini, bu kapsamda çalışmalarının devam ettiğini belirterek hayırsever iş adamlarından da destek gördüklerini belirtti. Emine Cebeci, vatandaşları, engellilerin yanında daha çok görmek istediklerini belirterek, engelli vatandaşlarımızın özellikle ulaşımda karşılaştıkları zorluklara dikkat çekti. Eski Başkan Emine Cebeci’ni yapmış olduğu duyarlılık ve örnek davranış için teşekkür ediyor, aynı duyarlılığı hayırsever vatandaşların da göstereceğini ümit ediyorum.

Türk Harb-İş üyelerini yalnız bırakmıyor

Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Yönetimi üye ziyaretlerini ihmal etmiyor.  Çalışmalarının yanında üyelerini iyi gününde de kötü gününde de yalnız bırakmayan sendika yönetim kurulu üyeleri, fabrikalarda çalışan üyelerine ve iş yeri temsilciliklerinde çalışan üyelerinede ziyaretlerde bulunarak onların yanında olmaya ve sıkıntılarını dinleyerek çözüm önerileri hakkında da görüşmelerde bulunuyor.

Sendika yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde ayağından ameliyat olan sendika üyesi Hüseyin Güven’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yine aynı şekilde yönetim kurulu üyeleri, Caner Bayram’ın askerliğe uğurlama törenine katılarak, her zaman üyelerinin yanında olduklarını bir kere daha gösterdi. Sendika yönetimi gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerle, sosyal bir sendika olduklarının ve üyeleriyle bir bütün olduklarının da mesajını vermiş oldu.

Donanma İlkokulu’ndan kitap kampansı

Donanma İlkokulu öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen ‘Okuyalım Paylaşalım’ kampanyasına 2 bin 150 kitap toplayarak destek verdi. Toplanan kitaplar, İhsaniye İlkokulu ve Saraylı Çocuk Yurdu’daki kütüphanelere teslim edildi. Donanma İlkokulu öğrencilerinin göstermiş olduğu bu duyarlık çok önemli. Buradaki amaç okullarımızda bulunan kütüphanelerin kitaplarla dolması ve daha çok öğrencinin kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıdır. Ayrıca öğrenciler bu gibi etkinliklerle paylaşım ve yardımlaşmayı da öğreniyorlar. Bu gibi etkinliklerin devam etmesi, eğitimde başarı çıtasının yükselmesi açısından da çok önemli.

Vatandaşın umudu bilette saklı

Her yıl vatandaşların hayallerini süsleyen Milli Piyango’nun büyük ikramiyesi, bu yılda vatandaşların ‘ya çıkarsa’ diyerek yılbaşı biletlerine daha çok ilgi göstermesine neden oluyor. Bu yıl Milli Piyango’nun yılbaşındaki büyük ikramiyesinin 55 milyon lira olması vatandaşlar arasında ayrı bir heyecan yaratıyor. Özellikle maaşlarını alan memur ve memur emeklileri bir umut diyerek soluğu milli piyango bayilerinde alıyor.

Bilet satan bayiler ve seyyar satıcılarda biletlere ilçemizde büyük bir ilgi olduğunu ve yakın zamanda tükenebileceğini söylüyor. Hatta bazı bayiler ellerindeki biletlerin tükenme aşamasında olduğunu, yeni bilet siparişi verdiklerini ama taleplerine cevap alamadıklarını da belirtiyor. Ne diyelim bir atasözümüze göre umut fakirin ekmeği...

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X