Eğitime destekte örnek çalışmalar

04 Eylül 2019 14:54

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala, ilçemizdeki kurum ve kuruluşlardan eğitime destek anlamında çeşitli çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde dile getirdiğim gibi Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şubesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda üniversite öğrencilerine yönelik olarak vermiş olduğu burslarla, eğitim alanında da desteğini sürdürüyor.

 TEMAD Gölcük Şubesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında üyelerinin desteği ve gönüllü bağışlarıyla öğrencilere burs imkanı sağlaması, örnek alınması ve takdirle karşılanması gereken bir başka önemli bir konu olduğunu ifade etmiştim.

 Gölcük Eskişehirliler Sosyal Dayanışma DerneğiBaşkanı Bülent Denlikol, yeni eğitim öğretim yılında maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kırtasiye ve kıyafet desteği vereceklerini, dernek yönetimi olarak eğitimi çok önemsediklerini, eğitim için gereken desteği verebileceklerini belirtmişti.

 Gölcük Belediyesi de, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ilçemizde ikamet edip İstanbul ve Bursa’da eğitim-öğretim gören üniversite öğrencilerine, ücretsiz ulaşım desteği hizmetine devam ederek, bu illerde okuyan üniversite öğrencilerine eğitim desteğinde bulunuyor. Gölcük Belediyesi’nin yapmış olduğu eğitim hizmetiyle ailelerin bütçelerine ekonomik olarak destek verilmiş olunuyor.

 Son olarak,Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesi Sosyal ve Kültürel Kulüpleri Üyeleri, Gölcük Hamidiye İlköğretim Okulu’na bakım yapmak amacıyla örnek bir çalışma gerçekleştirdi. İlçemizde faaliyetlerini sürdüren Ford Otosan Fabrikası’nın montaj atölyesinde çalışan sendika üyeleri, Hamidiye İlköğretim Okulu’na giderek okulun ihtiyaç duyduğu boyama ve tadilat çalışmalarını gerçekleştirdi.

 Duyarlı ve örnek olacak bir davranış sergileyip, gönüllülük esası ile bu çalışmayı gerçekleştirerek, eğitime destek olan Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesi Sosyal ve Kültürel Kulüpleri Üyelerini eğitime vermiş oldukları katkı için tebrik ediyorum.

 Önemli hizmet

Gölcük’te artan kişiselleştirilmiş Kent Kart ve KOBİS Kart taleplerini hızla çözüme kavuşturmak amacıyla Gölcük Belediyesi’nin yer tahsisiyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Birimi Gölcük Şubesi, Gölcük Belediyesi Hizmet Binası zemin katında hizmete başladı. 4 personelle hizmet verecek olan Seyahat Kartları Birimi Gölcük Şubesi’nde ilçe halkına kişiselleştirilmiş kişiye özel kartlarla ilgili her türlü hizmet veriliyor.

 Önceden ilimizde alınabilen kartların veya süresi biten kartlar içinde vize işleminin, bundan böyle Seyahat Kartları Birimi Gölcük Şubesi’nde yapılabilecek olmasını da oldukça önemli bir hizmet olarak buluyorum. Böylelikle ilçemizde ikamet eden vatandaşlar, bu işlemler için İzmit’e gitmek zorunda kalmayacak ve kart işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecek. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X