Değirmendere’de dolu dolu etkinlik

28 Haziran 2022 12:38
Değirmendere’de dolu dolu etkinlik

Değirmendere’de, sanatsal ve sportif alanda yapılan etkinlikler, beldede günlük hayatın canlı kalmasına ve renkli görüntüler oluşmasına katkıda bulunuyor. Yaz aylarında ilçemiz ve civar ilçelerden çok sayıda misafiri ağırlayan Değirmendere, insan yoğunluğu olarak akşamları bambaşka bir kimliğe bürünüyor.İlçemizin diğer sahil kesimlerinde olduğu gibi Değirmendere sahilinde de yapılan çalışmalarda; kameriyeler, çocuk oyun grupları, açık hava fitnes aletleri ve yeşil alanlar vatandaşların beğenisini topladı.

Deniz havası almak isteyen vatandaşların, çay bahçeleri ve kafelerde yapılan sohbetlerin olduğu Değirmendere sahili, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda gözde yerlerden olmaya devam ediyor.

Değirmendere sahilinde, gençlere yönelik ekinlikler yapılıyor. Değirmendere’de önceki yıllarda da gerçekleştirilen ve bu yılda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yoğun ilgi görenGölcük Belediyesi yaz spor etkinlikleri kapsamında, Kum Futbolu, Plaj Voleybolu Turnuvaları gerçekleştirilmişti. Etkinlikler Sokak Basketbolu Turnuvası ile devam etti. İlginin ve yoğun katılımın olduğu etkinlikler, Değirmendere’ye ayrı bir renk kattı. Çekişmeli maçlara sahne olan etkinlikler, gençlerin kaynaşmasına vesile olduğu gibi aynı zamanda sportif faaliyetlere ilginin artmasında da etken oldu.Oynanan maçlar her ne kadar çekişmeli geçsede, gençlerin maç sonunda birbirlerini tebrik edip kutlamaları, örnek olacak davranışlardı.

Sporun içinde rekabet olduğu kadar, centilmenlik, dostluk ve kaynaşmada vardır. İşte turnuvaya katılan çocuklar ve gençler, sporun aynı zamanda bir eğlence aracı olduğunu da sergilemiş oldular. Turnuvaya katılan tüm sporcuları bu davranışlarından dolayı ayrıca tebrik ediyorum. 

Değirmendere’de son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Değirmendere Yüzbaşılar sahilinde, önceki gün 1. İzmit Körfezi Deniz Festivali’ni gerçekleştirdi. Festival, Yüzbaşılar sahiline büyük bir canlılık getirdi.KO-MEK kursları müzik branşı usta öğreticilerinin vermiş olduğu konserle başlayan festival, seminerler ve diğer konser etkinlikleri ile devam etti.Funk İstanbul Grubu’nun vermiş olduğu ve günümüz teknolojisi dahilinde yapılan enstrümanlar yerine atıklardan yapılan enstrümanlarla verilen konser ise oldukça ilgi çekti.

Festival alanında Marmara Denizi’nde yaşayan denizatı, yengeçler, deniz yıldızları ve denizden çıkarılan atıklar sergilendi. Çocuklar ise kendilerine ayrılan alanda oyunlar oynadı.

Gençlerin,körling oynayarak eğlendiği festivalde, alanda kurulan stantlarda bisikletlerin sürülmesi ile sağlanan enerji kapsamında araba yarışları yapılması da ilgi çeken yerlerden oldu.

Çocukların atıkları basket atarak sepetlere gönderdiği bir oyun oluşturuldu ve bu basketleri atan çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Festival kapsamında, ‘Çevre ve yenilenebilir enerji’ konulu resim yarışmasında derece alan çocuklara hediyeleri verildi.

Değirmendere’nin doğal güzelliğini korumak, çevre temizliğine daha fazla önem ve özen göstermekve vatandaşların kullanımına sunulan hizmetlere sahip çıkmakla birlikte, Değirmendere’nin bundan sonra da daha fazla misafire ev sahipliği yapacağını düşünüyorum. Yalnızca Değirmendere sahili değil, tüm sahillerimizdeki doğal güzelliklerin fakına varıp, toplumun ortak kullanımına sunulan hizmetlere sahip çıkmalıyız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X