Dayanışma kahvaltısı

30 Nisan 2018 13:39

Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Lüftü Yılmaz ve dernek üyelerinden olan aynı zamanda gazetemiz köşe yazarlarından Hakan Bıçakçı ve Mustafa Cintaş, geçtiğimiz günlerde gazetemize ziyarette bulunarak, derneğin düzenleyeceği dayanışma kahvaltısına davette bulunmuştu. Bende davete icabet ederek, geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen kahvaltı etkiliğine katıldım.

 Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği, geçtiğimiz yılın Kasım ayında 7. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirmiş, mevcut Başkan Lüftü Yılmaz, kongre sonucunda yeniden seçilerek görevine devam etmişti. Her seferinde amaçlarının ilçemize katkı sunmak olduğunu ifade eden Başkan Lütfü Yılmaz ve yönetimi, geçtiğimiz yıllarda düzenlenen geleneği bu yılda devam ettirerek, dayanışma kahvaltısı düzenledi.

 Derneğin, Gölcük Kadırga Tesisleri’nde düzenlemiş olduğu dayanışma kahvaltısına oldukça yoğun bir katılım söz konusu oldu. Başta Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş olmak üzere, ilçe protokolünün katılım gösterdiği dayanışma kahvaltısına, ilçemizdeki siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Lütfü Yılmaz ve yönetimi, Kaymakamlık daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katılmıştı.

 Düzenlenen etkinlikte ilk konuşmayı yapan Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Lütfü Yılmaz, bu yıl 14.’sünü düzenlemiş oldukları etkinlikle birlikte, geçen süre içerisinde dernek olarak her türlü katkıyı sunmaya çalıştıklarını ifade ederek, dernekçiliğin, gönüllülük esasına dayanan bir faaliyet olduğunu söyledi.

 Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise yapmış olduğu konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak “Birlik ve beraberlik içerisinde yüreklerimiz Gölcük için atar ve bu birlik ve beraberliğimizi hem şehrimizin hem de ülkemizin gelişmesi adına büyük bir özveriyle yansıtıyoruz. Bu kahvaltı sofrası etrafında yine bu güzelliği sağlamak, Gölcük’e özellik arz eden bir husustur” ifadelerine yer verdi.

 Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ta yapmış olduğu konuşmasında, birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek, “Hepiniz Gölcük’ün sıkıntılarını çözmek için, iyiliği için gönül birliği içerisinde çalışıyorsunuz. Derneğimiz de bu etkinliği en iyi şekilde gerçekleştirmiş ve birçok Gölcüklüye, toplumun her kesimine ulaşarak güzelliğe güzellik katmıştır” ifadelerini kullandı

Kaymakam Mustafa Altıntaş, Gölcük’te güzel şeyler olduğunu, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla Gölcük’teki sıkıntıların yavaş yavaş azaldığını gördüklerini ifade etti.

 Şimdiye kadar yapmış oldukları başarılı çalışmalarla her kesimin takdirini kazanan, Gölcük’ü Kalkındırma ve Kamu Kurumlarını Destekleme Derneği Başkanı Lüftü Yılmaz ve yönetimine, ilçemizde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin sergilenmesi adına düzenlemiş oldukları etkinlik için teşekkür ediyor, bundan sonraki yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X