Çalışan Gazeteciler Günü ziyaretleri

11 Ocak 2022 16:35
Çalışan Gazeteciler Günü ziyaretleri

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen ve ilçe yöneticileri ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla önceki gün gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, Çalışan Gazeteciler Günü’müzü kutladı. Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, gerek ilimizde gerekse ilçemizde kuvvetli basınının olduğu ifade ederek, basın çalışanlarının emek harcayarak görev yaptıklarını ifade etti.

Son dönemler içerisinde yapılan çalışmalarda, tarihi ve kültürel değerlerimiz ortaya çıkarılmaya başlanmıştı. Bu konuda Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in üstün gayret ve çalışmaları dikkat çekiyor.Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yaptığı çalışmalarla Gölcük’ün tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkmaya devam ediyor. Başkan Ali Yıldırım Sezer, ziyarette yaptığı konuşmasında, ilçemizin adının kültür ve sanatla anılmasını istediklerini belirtip, Gölcük’ün adının ülke çapında duyurulmasının oldukça güzel olduğunu ifade ederek,“İlçemize dışarıdan bir kişinin gelmesi, burada vakit geçirmesi demek, talebi arttırır ve kentin geneline değer katar” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, ziyarette merkezdeki kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak bazı bilgiler aktardı. Başkan Sezer, kentsel dönüşüm projesinde sürecin devam ettiğini belirterek, kentsel dönüşüm projesi ile birlikte vatandaşların binalarının yenileneceğini ve bunun büyük bir nimet olduğunu söyleyerek, bununla birlikte Gölcük’ün çehresinin, büyük ölçüde değişeceğini ifade etti. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ve Sahil Caddesi ile değişim imareleri var. Kentsel dönüşümün olması, vatandaşın ilçe dışına gitmesini önleyecek, şehrin diğer alanlarını da etkileyecek. Sivritepe Konutları, gayet modern bir yer oldu. Kavşak çalışması da oldukça güzel oldu. Hastanenin olduğu bölgede köprü yapıldı ve trafik rahatladı. Dokunulmayan mahalle yok. Gölcük değişiyor. Dönüşümün yerinde olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mert’ten ziyaret

Günün bir diğer ziyaretinde ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Sever, gazetemize ziyarette bulunarak, Çalışan Gazeteciler Günü’müzü kutladı.İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, ziyarette yaptığı konuşmasında, vizyon ve bakış açısı olarak, gelecek odaklı düşünerek gayret ettiklerini ve çocukların akademik gelişiminin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, pandemi sürecinde okullardaki durum ile ilgili olarak ise “Pandemi sürecinde okullarımızı açık tutmaya çalışıyoruz. Şu anda da iyi gidiyor. Şu anda yazılılarla beraber sıkıntısız bir şekilde ilk dönemi kapatmış olacağız. İlçemizde 1333 şubemiz var. Yüzde 1 bile kapalı sınıfımız yok. Gayet güzel bir şekilde uygulamamız devam ediyor” dedi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, ziyarette ayrıca Anıtpark ve sahilde kitap okuma etkinliği yapmayı düşündüklerini de ifade etti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X