Bakım çalışmaları hızlandırılmalı

29 Ağustos 2016 15:12

Gölcük’te dönem içerisinde altyapıda yaşanan sorunların giderilmesi adına çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalarla birlikte, daha önce yağan yağmurlarda oluşan su baskınlarının önüne geçilerek, bazı mahallelerde yaşanan sıkıntının da önüne geçilmeye çalışıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda daha önce asfalt olan kesimler tekrar asfaltlanarak eski haline getirilirken, bazı bölgelerde asfalt çalışması henüz yapılmadı.

 Eylül ayına yaklaşılmasıyla birlikte, bundan sonra yağışlarında olacağı düşünülerek, çeşitli bakım çalışmalarına hız verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özelikle okullara yakın bölgelerde asfalt ihtiyacı bulunan bölgelerin, yağmurlar başlamadan gerekli bakım çalışmasından geçirilmesi gerekiyor.

 Yaz mevsiminde rögarların etrafının çeşitli maddeler ile dolması, yağacak olan yağmurlarda suyun gitmesine engel olabilecektir. Bu amaçla rögar bakımlarının da yapılması, yağacak olan yağmur sularının daha rahat ilerlemesini sağlayacaktır. Geçtiğimiz yıl yaşanan ve yağmur sularının neden olduğu sıkıntıların, tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerin şimdiden alınmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim. 

 Yine geçtiğimiz yıl içerisinde ilçemizde bulanan otobüs duraklarının bir kısmı yenilenerek hizmete girmişti. Yazın sıcak havalarda vatandaşların güneşten korunması için oldukça faydalı olan duraklardan bazılarının zemininin alçakta olması, durağa su girmesine ve burada suların toplanmasına neden oluyor. Bunun yanında bazı duraklara ise duyarsız bazı kişiler tarafından zarar veriliyor. Vatandaşların bu konuda daha duyarlı davranarak, toplumun ortak hizmetine sunulan değerlere sahip çıkması gerekiyor.

 Yine yağışlı havalar öncesinde yollarda oluşan çukurların kapatılarak, bakım çalışması yapılması gerekiyor. Özellikle D-130 Karayolu’nun bazı kesimlerinde meydana gelen ve araç sürücülerinin yağışlı havalarda kontrolü kaybetmelerine neden olabilecek, asfalttaki bozulma ve yıpranmalarında elden geçirilmesi gerekiyor. Anayolun bazı kesimlerindeki derin çatlak ve asfaltta oluşan bozulmalar araç sürücülerini olduğu kadar, oluşan su birikintilerinden dolayı yayaları da zor durumda bırakmaktadır.

 Sanatsal faaliyetler devam ediyor

Yeni sezon öncesinde ilçemizde bulunan ve sanatsal faaliyetlerde bulunan bazı dernek ve kuruluşlar, sanatseverlerin karşısına yeni etkinliklerle çıkmak için çalışmalarda bulunuyor. İlçemizde sanatı daha geniş kesimlere yaymak, sanata ve sanatçıya olan bilinci arttırmak amacıyla yapılan etkinlikler, vatandaşlar tarafından da yoğun ilgiyle karşılanıyor.

 

Gölcüklüler, sanatsal etkinlikler kapsamında açılan kurslara katılım sağlayarak hem bir şeyler başarabilmenin heyecanını yaşıyor hem de sanatın gelecek nesillere aktarılmasına örnek oluyor. Yeni sezon hazırlıklarına uzun bir süredir devam eden Sırf Tiyatro’da çalışmalarını aralıksız olarak sürüyor.

 

Yeni yetişkin oyunlarının da hazırlıklarını sürdüren ekipte ilk yetişkin oyununun Ekim ayında Gölcük Kervansaray Salonu’nda sahne alacağı belirtildi. Usta yönetmenler öncülüğünde gerçekleşecek drama ve tiyatro kursları, Ekim ayında başlayarak Haziran ayında kadar devam edecek. 10.yılını dolduran Sırf Tiyatro ekibine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın tüm yazıları
X