Şahin Çavuşoğlu hakemlere sitemli
01 Şubat 2024 09:59

Şahin Çavuşoğlu hakemlere sitemli

Süper Amatör Lig B Grubu’nda mücadele eden Derincespor,  Arslanbey Organize Sanayispor karşısında 4-1 kaybettiği maçta hakem hatalarından dert yandı

DERTLERİMİZ ORTAK

Kulüp Başkanı Şahin Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Öncelikle şunu söylemek isterim oynadığımız Arslanbey Organize Sanayispor maçında ev sahibi kulübün başkanı ve yöneticileri ile futbolcuların bize göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı hepsine tek tek teşekkür ederim. Ne üçüncü ligde ne amatörde hiçbir zaman hakemlerle ilgili bir açıklamada bulunmadım. Ancak özellikle bu sezon hatanın ötesine geçen ve bu şekilde yönetilen maalesef böyle maçlara şahit olduk Bugüne kadar yapılan hataları sineye çektik yapılan doğrulara da teşekkür ettim Ancak bugün bıçak kemiği deldi derler ya onun ötesinde kemiği deldi ve geçti. Bu konuları zaman zaman İl Hakem Kurulu Başkanı ile dertleşip dertlerimizin ortak olduğunu her zaman elimizden geleni yapmaya gayret edeceğimizi kendisine defalarca söyledik.

Örneğin bir başka ilçenin takımı ile oynanacak maçta o ilçenin hakeminin verilmesinin doğru ve etik olmadığını dile getirdik. Ancak her seferinde hakem sıkıntısı olduğunu dile getirdiler. Ben de kendilerine neden bizim maçlarımıza Derince bölgesinin veya şu hakemlerin hiçbir zaman bizim maça verilmediğini söylediğimde o zaman aynı ilçenin hakemi verilmez ve etik değil dediler. Madem ki etik değildi bir başka maçta o ilçenin hakemini o ilçenin takımına niye verdiniz?

ÇÖZÜM BULALIM DEDİM

“Devamlı aynı mazereti söylediler, elimizde hakem yok dediler. Bende dedim ki bir hakem veriyorsunuz üç tane üst üste maç yönetiyor, bunlar doğru değil bir şekilde hep birlikte çözüm bulalım biz de elimizden geleni yapmaya gayret ederiz dedim. Ne söylediysek kendi bildiklerini yapmaktan başka bir şey yapmadılar. Arslanbey Organize Sanayispor maçıyla ilgili yine hakem konusunda bu hakemin üst üste bizim maçlarımızı yönettiğini bunun etik olmadığını bu hakemin de başka maçlarını seyrettiğimizi ve çok vahim hatalar yaptığını dile getirdik.”

SESSİZ KALMAYACAĞIZ

 Çavuşoğlu, “Maç sonunda İl Hakem Kurulu Başkanının aradım. Sizin dikkatinizi çekmiştim, maçın hakemi Gökmen Ortak’ın çok vahim hatalar yaptığını fakat herhangi bir olay çıkmaması için her iki takımında sağduyulu bir şekilde maçı bitirdiğini ve Arslanbey Organize Sanayispor yönetimi, başkanı ve futbolcusuyla el ele sahadan ayrıldığımızı kendisine bildirdim. Bu işlerin bu şekilde olmayacağını bu hakemin gözden geçirilmesi gerektiğini , yapamıyorsunuz da sizin de istifa etmeniz gerektiğini söyledim. Yaşanan saha olaylarında hep başkanlar  kulüpler ve futbolcular suçlu oluyor. Bunun doğru olmadığını anlattım. Bugün itibarıyla Derincespor AŞ’nin uğrayacağı haksızlıklara karşı sessiz kalmayacağının bilinmesini isterim” ifadeleri kullanıldı

X