Sağlam: İki takviye daha yapacağız
04 Temmuz 2024 11:16

Sağlam: İki takviye daha yapacağız

Kendi tesislerinde idmanlarını sürdüren Kocaelispor’da teknik patron Ertuğrul Sağlam basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transfer ve kamp süreci hakkında konuşan Sağlam, 2 önemli takviye yaparak transfer dönemini kapatmak istediklerini söyledi

Kocaelispor Körfez Burunga Tesisleri’nde ilk etap çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni transferlerin arda arda açıklanması ile Ertuğrul Sağlam istediği kadronun yüzde 70 oranında tamamlandığını dile getirdi. Sağlam, “ 27'sinde başladığımız çalışmalarımız çok güzel gidiyor. Oyuncular çok istekli ve coşkulular. Bunun yanında başkanımız ve yönetimimizde yaptığımız transfer çalışmaları devam ediyor. Geçen seneki hatayı yapmadan transferde geç kalmadan neredeyse transferin %70'ini tamamlamış durumdayız” dedi. 

2 HÜCUM OYUNCUSU ALACAĞIZ

2 oyuncu alarak transferi kapamak istediklerini belirten Sağlam şunları söyledi; “Bizim için önemli olan ön bölgede forvet  mevkinde 2 tane çok önemli oyuncu alarak transferi tamamlamayı düşünüyoruz. Kamp döneminde ortaya çıkacak durum neticesinde de tekrar takviye yapmamız gereken yer olursa da değerlendireceğiz. Bu sezon hiçbir noktada açık bırakmadan işimizi tam anlamıyla yaparak hedefimize ulaşmak istiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları yaptığımızdan Kocaelisporlular emin olsun.” 

YAPTIĞIMIZ HATALAR BİZE YOL GÖSTERECEK

 “Burada çalışmalarımız artık bitiriyoruz 6 Temmuz itibariyle Düzce'de Topuk Yaylası'nda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim oyunumuz olan ama şu an burada olmayan isimleri de aramıza katarak orada yaklaşık 10-10 20 gün sürecek kamp sürecinde oyuncularımızı tamamlayıp 2. etap kamp çalışmalarına tam kadro ile başlamak istiyoruz. Buradan hem başkanımıza hem yönetimimize hem Selçuk Bey’e hem Abidin Bey’e hem Osman Hoca teşekkür ediyorum. Taraftarın özeti istediği kadroyu oluşturmakta da büyük fedakarlık yapıyorlar. Yani bizi sevenler bundan emin olabilirler ki geçtiğimiz sezonda yaptığımız hataları bize yol gösterecek ders olarak önümüze koyarak ilerliyoruz.”

KEYİFLİ BİR FUTBOL İZLETTİRECEĞİZ

“Geçen sezon başında transfer döneminde eksiklerimiz oldu. Geç kaldık farklı sebepler ortaya çıktı. Bazı mevkilere oyuncu alamadık. Tam orada yapılan hata bize maalesef çok pahalıya mal oldu. Bizim de hatalarımız oldu biz bu hatalarımızla yüzleşerek geleceğimiz için önemli detayları kullanarak İnşallah bu sene daha doğru hareket edeceğiz. Sizler de görüyorsunuz taraftarınıza takdir ediyordur herhalde. Şu anda her şey iyi gidiyor iyi bir kadro oluşturuyoruz. Geçtiğimiz sezondan çok daha kariyerli çok daha yetenekli önemli oyuncular kadromuzda İnşallah taraflarını özlediği Kocaelispor onlara hazırlayacağız ligin ilk haftasından itibaren de onlara keyifli futbol izlettireceğiz.”

‘BÜTÇEYE SADIK KALIYORUZ’

Transfer bütçesini kullanırken ince eleyip, sık dokuduklarının altını çizen Sağlam, “Her an doğru oyuncuyu bulursak elimizdekinden bize daha fazla katkı sağlayacağını inandığımız oyuncuyu bulursak değerlendirebiliriz. Saçıp savurabilecek her istediğimiz oyuncuyu alabilecek bir bütçemiz yok maalesef. Dolayısıyla kulübün ekonomisini geleceğini düşünmek zorundayız. Herkes şöyle bilsin kamuoyunda çıkan haberlerde bunlar çok para harcıyor bunlar kulübü borçlandıracak gibi söylemler var. Hayır kulübü borçlandırmayacağız bütçenin içerisinde kalarak biz bu transferleri yapıyoruz. Bugün başkanımıza yöneticilerimizle gelecek ne kadar para mı olur sponsor, federasyon, sözleşmelerden kaynaklanan gelirler bunlarla ortak bir bütçe çıkardık. Bütçeye sadık kalarak bu bütçenin içerisinde kalarak biz bu harcamaları yapıyoruz. Herkes emin olsun ki Kocaelispor'un sezon bittiğinden itibaren bu bütçenin dışında borcu olmayacak.” şeklinde konuştu.

‘BU OYUNCU GRUBU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

“Bu grup bizim için önemli evet ama bundan daha önemli şey var ortaya koyduğumuz hedefimiz dolayısıyla bu hedef doğrultusunda bize kim katkı sağlayacaksa o burada olacak. Onun dışında bir oyuncuyu burada gereksiz yere tutmak istemiyoruz. Kalabalık yapmak istemiyoruz. Alt yapıdan 3 ya da 4 oyuncuyu biz kampa getireceğiz oradaki durumlarını da göreceğiz tabi burada sadece antrenman yapıyoruz. Orada işte hazırlık maçlarındaki performansları o döneme kadarki gelişimleri böyle yoğun bir programa ve üst düzey müsabakalara adaptasyonu bunların hepsini değerlendirerek sonrası ile alakalı da kararımızı vereceğiz.”

HARUN’A VE GÖKHAN’A SONUNA KADAR GÜVENİYORUM

Ertuğrul Sağlam kaleci transferi hakkında sorulan sorulara oyuncularına güvendiğini söylerek, şu cevabı verdi; “Şimdi şöyle biliyorsunuz biz 6 yabancı hakkımızı oyunculardan yana kullandık. Şu anda kalede Harun ve Gökhan var Ahmet arkada biliyorsunuz şu anda 3 kalecimiz var. Yine söylüyorum ben samimi bir şekilde bunu söylüyorum hem Harun’a hem de Gökhan’a sonuna kadar güveniyorum ilerleyen dönemde ne olur bilemeyiz şu anda bir kaleci transferi gündemimizde yok.”dedi.

X