Recep Durul
03 Mayıs 2024 10:34

Recep Durul " Hedefe ulaşacağız"

Kocaelispor Başkanı Recep Durul, basın mensuplarına açıklama yaptı. Durul," Rehavete kapılmayacağız karşımızda hangi takım olursa olsun Kocaelispor refleksiyle biz oyunumuzu oynayacağız. Üç puan alacağız inşallah. Lig sonunda hedefimize ulaşacağız" şeklinde konuştu

REHAVETE KAPILMAYACAĞIZ

Kocaelispor Başkanı Recep Durul gazetecilere yaptığı açıklamada ," Biz 18 Mart'taki süreç değişikliğinden sonra 7 maçımız vardı.Artı birde finalimiz vardı. 5 tanesini geride bıraktık. Ümraniye maçında kaza yaşadık. Aslında ordaki oyunumuz çok iyiydi.7-8 tane net pozisyonları değerlendiremedik. Bazen böyle talihsizlikler olabiliyor.  O gün hedefimiz neyse bugünde aynıdır. 3 tane finalimiz kaldı diyelim.Bundan sonraki maçlar lig havasından çıktı. Hocamız bu konuda futbolcularımıza telkinlerde bulunuyor, bilgileri ve düşüncelerini aktarıyor.Hocamız bu ligin tecrübeli hocalarından. Takımda bu inanç aşılandı. Futbolcularda bunun bilincinde. Bodrumspor maçına iyi hazırlanıyoruz.  Bandırmaspor maçında da iyi performans ortaya koyduk. Genel anlamda iyiydik. Geçiş oyununda sıkıntılar yaşıyorduk ,onları iyi yapmaya başladık. Pas kondisyonumuz ve mücadele gücümüz arttı Kocaelispor takım ruhunu sahaya yansıtmaya başladık. Otoriterler şampiyonlukta Kocaelispor'un en büyük aday olduğunu söylüyor. Tabi biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Rehavete kapılmayacağız karşımızda hangi takım olursa olsun Kocaelispor refleksiyle biz oyunumuzu oynayacağız. Üç puan alacağız inşallah. Bodrumsporda iyi takım. Bireysel yetenekli oyuncuları var. Orada dikkatli olacağız " diye konuştu.

HAVAMIZ ÇOK İYİ 

Durul sözlerine şöyle devam etti;"  Sakarya maçını da taraftarımızın büyük gücüyle onları çıkartmayacağız. Daha sonra finali bekleyeceğiz, Havamız iyi. Bodrumspor maçına hazırız. Milli arada futbolcuların mental sorunlarını çözmek, zihinsel bakımdan daha güçlü hale gelmesi için diğer faktörlere baktığımızda istikrarlı ve üretken hale gelmesi gerekiyordu. Benim felsefemde insanı merkeze koymak vardır. O yüzden Turgay hocayı getirdik. Bizim çıkış noktamız oydu. Hocayı değiştirmek çözüm değildi. Doğru olan,  istikrarı yakalayacağımız futbolcular sağlıklı hale geldikten sonra akıl sağlıkları da güçlendikten sonra onlar performansına ve sahaya yansıdı.Hocamızında işi kolaylaştı. Bunlar düzelince istediğimiz şeyleri oluşturduk. İstikrara güvenen birisiyiz ben. Bir şeyin olması biraz zaman alıyor.  Bilimde şöyle bir gerçeklik var. Sistemin oturması için 10 bin saat kuralı vardır. İnsanlar bu dönemde istediği mesleği öğrenebilir ve istediği sistemi oturabilir. Bizde buna inandık ve uyguladık.Şu anda en güçlü takım Kocaelispor. Bundan sonra kalan şu iki maçı da bu disiplin ve anlayışla takımdaşlık ruhuyla sahaya yansıtıp hedefe ulaşacağız" dedi. 

X