Petkim Ortaokulu, hentbolda tarih yazdı!
26 Mart 2024 16:14

Petkim Ortaokulu, hentbolda tarih yazdı!

Afyon’da düzenlenen Okullar Arası Türkiye Hentbol Finallerinde ilimizi temsil eden Körfez Petkim Ortaokulu, Türkiye finalinde Kuzey Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni 21-20 mağlup etti ve Türkiye şampiyonu oldu

Okullar Arası Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonası’nda ilimizi temsil eden Körfez Petkim Ortaokulu, Afyon’daki finalde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni 21-20 mağlup ederek Türkiye şampiyonu oldu. Petkim Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Seval Işlakca ve Gençlik Spor Hentbol Antrenörü Yasemin Çiçek’in çalıştırdığı Petkim Ortaokulu, Kocaeli’ye büyük bir gurur yaşattı. 

OKULDA TÖREN DÜZENLENECEK 

Petkim Erkekler Hentbol Takımı, Kocaeli’deki ilk tur maçlarında Sakarya ve İstanbul okullarını yendi ve Türkiye yarı finalleri için Sinop'a gitti. Sinop'ta; Bursa ve Zonguldak takımlarını grupta, İstanbullu rakibini ise eleme maçında deviren Petkim Ortaokulu, Türkiye finallerine yükseldi. Afyon’daki finallerde grubunda Kıbrıs, Ankara, Batman arasından ikinci çıkan Körfez temsilcimiz, yarı finalde Elazığ’ı eledi. Ekibimiz finalde de Kıbrıs Hala Sultan İlahiyat Koleji ile karşılaştı. 3 periyot halinde oynanan final müsabakasını 21-20 kazanan Körfez Petkim Ortaokulu, Türkiye şampiyonu oldu. Maçın ardından haklı bir sevinç ve gurur yaşayan Körfez ekibi Kocaeli’nin göğsünü kabarttı. 

X