Özhan Pulat maçı değerlendirdi
04 Eylül 2023 10:37

Özhan Pulat maçı değerlendirdi

Trendyol 1. Lig’in 4. hafta müsabakasında Adanaspor, evinde Kocaelispor’a 2-0 mağlup oldu. Maç sonu Adanaspor Teknik Direktörü Özhan Pulat açıklamalarda bulundu

"ŞANSSIZ BİR GOL YEDİK"

Adanaspor Teknik Direktörü Özhan Pulat, “Şanssız bir gol yedik. Sonrasında 10 kişiyle, uzatmalarla birlikte 70 dakika bu çocuklar bir onur mücadelesi verdi. Keçiören maçında oynadığımız kötü futbolun sorumlusu benim ama bu maç futbolu çirkinleştirmeden, futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Kaleciden başlayarak sürekli pas oyunu oynayan, açıları kapatan, sonrasında 10 kişi kalmamıza rağmen Kocaelispor gibi bir takıma karşı topa fazla sahip olmak daha can acıtıcı. Rakibin çok önemli silahları var" diye konuştu.

"BASİTÇE KARAR VERİLİYOR"

Şanssız bir kırmızı kart gördüklerini anlatan Pulat, daha sonra şunları söyledi:
"Ben hiçbir zaman bahanelere sığınmam. 18 yıldır Süper Lig ve 1. Lig'de çalışıyorum. VAR'ın olduğu günden bu yana kulübedeyim. İki tartışmalı pozisyonda 4'er dakika oyunun durup, pozisyona izlediği yerden karar verememek. Penaltı değilse bu hemen geri bildirim verilen bir şey. Daha maçın başında bize sarı kart veriyorsun. Biz, başkanıyla, yöneticisiyle, oyuncu grubuyla çok emek veriyoruz. Her santimini bu çocuklar hesaplıyor ama bu emeğin karşılığı bu kadar basitçe verilen kararlarla cezalandırılmamalıydı diye düşünüyorum."

X