Kocaelispor'dan
14 Ağustos 2023 10:30

Kocaelispor'dan "Atatürk" posteri açıklaması

Kocaelispor’un, Manisa FK’yı konuk ettiği karşılaşmada Maraton tribünün çatısının üzerine açılan posterlerde Atatürk'ün fotoğrafının yer almaması tepki görmüştü. Konuyla ilgili olarak Kocaelispor bir açıklama yaptı

BÜYÜK TEPKİ ALMIŞTI

Sezonun ilk maçında Kocaelispor ile Manisa FK, Kocaeli Stadı’nda karşılaştı. Maraton tribünün çatısının üzerine Türk ve Kocaelispor bayrakları ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın fotoğraflarının bulunduğu “Kocaelispor’umuza Süper Lig’de Başarılar Dilerim” posterleri asılırken, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün posterinin olmaması dikkatlerden kaçmadı. Bu durum gerek tribündeki taraftarlar tarafından gerekse sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Kocaelispor Kulübü açıklamasında, “ Kocaeli Stadyumu'nda oynanan Manisa FK müsabakasında stadyum içerisinde asılmış olan bayrak ve posterler konusunda bir takım yanlış anlaşılmaların konuşulduğu görülmektedir.

BİLGİMİZ YOKTUR

Açıklamanın devamında , "Öncelikle söz konusu bayrak ve posterlerin asılması konusunda Kocaelispor Kulübü ve Yönetiminin herhangi bir dahli ve bilgisi yoktur.Posterlerin üzerinde yer alan temenniler, şu an görevde olan devlet görevlilerini içerdiği için Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün posteri bu kapsamda yer almamıştır. Söz konusu poster ve bayrakların asılmasında herhangi bir bayrak asma ve sıralama yönetmeliği gözetilmediği için Ulu Önderimizin posteri bu posterlerin arasında yer almamıştır.

Bu konu üzerinden Kocaelispor Yönetim Kurulu'na atılmaya çalışılan Atatürk düşmanı ithamlarını kesinlikle kabul etmiyoruz. Bizim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bağlılığımızı ölçecek bir kıstas yoktur, biz sonuna kadar Mustafa Kemal'in yolundan giden, onun askeri olmakla övünen Türk Vatandaşlarıyız” ifadeleri kullanıldı.

X