‘Zafer Bayramı’mızı coşkuyla kutlayacağız’
29 Ağustos 2023 10:46

‘Zafer Bayramı’mızı coşkuyla kutlayacağız’

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yayınladığı mesaj ile tüm hemşehrilerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Sezer, “30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 101. yılını coşkuyla kutlayacağız” dedi

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Başkan Sezer, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türk Milletinin bağımsızlık inancını, hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılını birlik ve beraberlik içinde kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren özgürlüğe ve tam bağımsızlığa olan inancı, zulme karşı çıkışı, gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılan ise vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığı olmuştur” dedi.

SEZER, KUTLAMALARA TÜM GÖLCÜKLÜLERİ DAVET ETTİ

“Milletimizin makûs kaderini değiştiren büyük zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşama inancında olduğunu bütün dünyaya ispat etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman mensuplarının ve hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbî duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Salı günü; 10.30’da Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde yapılacak kutlama törenine, 20.30’da Kavaklı’dan Anıtpark’a yapılacak Fener Alayı’na, 21.00’da Anıtpark’ta yapılacak Donanma Bandosu konserine tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

X