‘Vatandaşlarımızın yanında olacağız
08 Eylül 2023 15:32

‘Vatandaşlarımızın yanında olacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, bugün parti binasında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. Uzuner, “Vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, bugün parti binasında gündeme yönelik olarak açıklamalar yaptı. CHP İlçe Başkanı Uzuner’e yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Uzuner, gündem hakkında yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Örgütü olarak 19 Ağustos’ta yapılan kongremizin ardından yönetimimizle görevimize başladık. Görev dağılımını da yaptık. O süreçten sonra yapmış olduğumuz planlama ışığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte üyelerimizle ilgili bazı planlamalarımızı hayata geçireceğiz. Parti binamızın yeni yerine taşınması ile alakalı çalışmalarımız var. Vaat ettiğimiz tarihe kadar parti binamızı Cumhuriyet Halk Partililerin hizmetine sunmak ve güzel bir çatı altında toplanmayı amaçlıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Görev dağılımı sonrasında herkes ilgi, alan ve sorumlulukları üzerine çalışmalara başladı” dedi.

‘DERTLERİNİ DİNLEYİP ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞACAĞIZ’

Sözlerine devam eden Uzuner, “Göreve geldikten sonra, hafta içerisinde ziyaretlerimiz oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ettik. Kendilerinden özellikle Gölcük bölgesinde yeni yapılan okullarla alakalı bilgiler aldık. Kendilerine yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olması dileklerimizi ilettik. İlçe Sağlık Müdürümüzü Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla ziyaret ettik. Pandemi süreci sonrasında hastalık etkisini azaltmış olsa da pandemi süreci sonrasındaki ekonomik durumlar, dünyayı ve ülkemizi etkiliyor. Bunun üzerine konuştuk ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Zabıtalarımızı da Zabıta Haftası dolayısıyla ziyaret ettik. Bugün de Gölcük Cumhuriyet Başsavcımızı adli yılın başlaması dolayısıyla ziyaret edeceğiz. Sadece seçim zamanlarında değil, her zaman sahada olarak toplum hayatının, sosyal hayatın bir parçasıyız. Bunu da sadece seçim döneminde ortaya koymayacağız. Sosyal hayatın içerisinde, vatandaşlarımızın yanında olacağız, dertlerini dinleyip çözüm üretmeye çalışacağız. Bunu da sadece seçim döneminde değil, her zaman yapacağız. Bundan sonraki süreç, bizim adımıza bu şekilde ilerleyecek” dedi.

‘ALTYAPI ANLAMINDA BAZI SORUNLAR YAŞANIYOR’

Başkan Uzuner, “Her ay meclis toplantılarımız var. Bu ayki meclis toplantısında da bu misyon ışığında halkın sorunları ve talepler hususunda soru önergelerimizi veriyoruz. Okulların açılması ile ilgili olarak okul çevrelerindeki kaldırım ve yolların bakıma alınması için önergelerimizi verdik. Aynı zamanda altyapı anlamında bazı sorunlar yaşanıyor. Bunların giderilmesi adına yetkili kişilere, belediyenin sorumluluğunda olan ve belediyenin bu işlerin hızlı bir şekilde yapılması yönünde taleplerimiz oldu. Biz hem burada Gölcük meclisine hem de ülkede muhalefet partisi olmanın dışında, bu ülkenin kurucu partisiyiz ve biz, burada cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarken ülkenin geleceğinde, genç ve çocuklarımızın makul ortamlarda ve dünyadaki diğer insanlarla eşit şartlarda, sonuna kadar en iyi koşullarda yaşaması amacındayız” dedi.

‘DÖNÜŞÜM ALANINDA DERTLERE ÇARE BULUNMALI’

Uzuner, açıklamasının devamında “Hafta içi yaptığımız ziyaretlerden biri, şu anda kentsel dönüşüm projesi etrafındaki esnaflara yönelikti. O bölge, alışveriş yapılan bölge olmanın dışında, çarşı merkezine inen mecburiyet caddesi durumuna gelmiş halde. Kentsel dönüşüm gerçekten ciddi bir proje. Uzun zamandır Gölcük buna ihtiyaç duyuyordu ve yıllardır beklendi. Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve ekibinin yoğun çabaları sayesinde belli bir yere kadar geldi. Biz işi yapıyoruz ama kentsel dönüşümün çevreye verdiği rahatsızlık demeyelim ama emniyet, sosyal hayatın aksatılmaması, esnafın işleri aksatılmadan belli önlemler alınması lazım. Ana cadde görsellerle kapatıldı ama kalan bölge çok iyi durumda değil. Orada esnafın da durumu iyi değil. Esnafın orada şikayetleri var. Vatandaş hızlıca oradan gitmek zorunda değil. Yetkili birimler kimse halkın arasına inmeli ve sorunlara çözüm bulmalılar. Dönüşümün olduğu alandan taşınanlar oldu ama taşınmayanlar da var. Durumlarının gözetilmesi ve dertlerine çare bulunması gerekir” dedi.

‘ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANIYOR’

Uzuner, halktan kendilerine iletilen konulara değindi ve “Vatandaşlardan gelen talepler oldu. Bu hafta da rutin ziyaretlerin birinde, Hastane Caddesi üzerinde vatandaşların elektrik konusunda şikayetleri var. Hastane Caddesi’nde bir trafo var ve burası uzun zamandır sorunlu. Çevredeki esnaf ve meskenler buradan elektrik alıyor ama elektrik kesintisi de yaşanıyor. İlgili kuruma birçok kez sıkıntıdan ötürü durumu aktardıklarını ama çözüm bulamadıklarını söylüyorlar. Burada yetkilileri sorunun çözümü için göreve çağırıyoruz. Vatandaşlarımızın normal hayat şartlarında edinmeleri gereken hizmet ne ise onu almalarını istiyoruz” dedi.

‘İNSANLARIN HAKKI YENMEMELİ’

Başkan Uzuner, açıklamasının sonunda “Bu hafta aynı zamanda adli yıl. Cumhuriyet Başsavcımızı ziyaret edeceğiz. Adalet her alanda çok önemli bir kavram. Belediye ve iştiraklerinde işe alınan insanlar arasında adaletli bir şekilde davranılması gerektiğini, partidaşlık, arkadaşlık gibi şeyler gözetilmeden insanların istihdam edilmesi tarafındayız. Kamuya hizmet etme durumu söz konusuysa sabıkası olmayan, akli dengesi yerinde ve şartları yerine getiren herkes o işlere adaydır. Burada öncelik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve şartları yerine getirmektir. Parti üyesi olmak ve komşu olmak, öncelik olmamalıdır. Bunun takipçisi olacağız. İnsanların hakkının yenmemesi gerektiği tarafındayız” dedi.Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X