Tıp Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı
14 Haziran 2024 09:53

Tıp Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlendi

Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi ve Prof. Dr. Elif Öğüt, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Kuş, Başhekim Prof. Dr. Maksut Görkem Aksu, Dekan yardımcıları, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.

‘DOKTOR OLMAK ÖZVERİDE BULUNMAK DEMEKTİR’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, doktorluğun bir meslekten öte yaşam tarzı olduğunu ifade ederek, “Doktorluktan, annelik ve babalık gibi asla emekli olamazsınız. Hekim kimliğiniz yaşamınızın sonuna kadar sizinle gelir. Hekimlik en zorlu şartları barındıran bir meslektir. Doktor olmak özveride bulunmak demektir, sizler de çok özel ve çok kutsal bu mesleği seçtiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Burada geçirdiğiniz süre zarfı içinde sizleri meslektaşlarımız gibi görmenin ötesinde her birinizi birer evladımız olarak da kabul ettik. O yüzden bugün siz aileler için olduğu kadar bizim için de duygusal bir gün” dedi.

‘KENDİNİZİ DAİME GELİŞTİRİN’

Tıp Fakültesi olarak 24. Mezuniyeti gerçekleştirdiklerini söyleyen Dekan Prof. Dr. Alparslan Kuş, “Sevgili hekim arkadaşlarım, hastalara her daim şefkatle yaklaşın, gelişime açık olun ve kendinizi daime geliştirin. Unutmayın sizler Atatürk’ün kendini emanet ettiği hekimler olacaksınız. Bugün yeni bir yolculuğa adım atıyorsunuz. Bu yeni başlangıçta kararlıkla ilerleyin. Meslektaşlarımız olarak aramıza hoş geldiniz” şeklinde konuştu. Öğrenciler adına ise fakülte birincisi Mehmet Öztürk teşekkür konuşmalarını gerçekleştirdi. Tıp Fakültesi’nden mezun olan 300 genç hekim anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim aldı. Hekimlik Andının okuması ardından ise genç hekimler hep birlikte kep atarak, doktorluklarına da ilk adımı atmış oldu.

BENZER HABERLER
X