Sarı, ‘Mücadeleye devam edeceğiz’
04 Şubat 2024 12:34

Sarı, ‘Mücadeleye devam edeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, Parti Meclisi sonrası açıklanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı ve bugüne kadar açıklanan tüm diğer ilçe belediyesi başkan adayları ile ilgili genel bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu. Sarı, “Zafer gününe kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Bülent Sarı, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “1 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri için yarışacak adaylarımız belirlemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi sonrası Kartepe'de Nilay Merttürk, Darıca'da Saide Çalışkan, Karamürsel'de Ahmet Çalık'ın adaylıkları açıklanmıştı.  Gerçekleşen diğer MYK ve Parti Meclisi toplantılarının ardından, Kocaeli’nin diğer ilçelerinde ise; Derince ilçemizde Sertif Gökçe, Çayırova ilçemizde Muharrem Gökçe’nin aday olmasına karar verildi. 21 Ocak Pazar günü ön seçime gittiğimiz ve tüm kente Cumhuriyet Halk Partili olma şuurunu gösterdiğimiz Körfez ve İzmit ilçelerimizde bir demokrasi şölenine şahitlik ettik. Ön seçimle İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet'i yeniden İzmit'e, Körfez'e de Tayfun Balıkçı'yı üyelerimiz aday olarak gösterdi” dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞUYORLAR’

Sarı, “Adaylarımızın açıklandığı ilçelerimizde başkan adayları yıllardır sosyal demokrat belediyecilik hasreti çeken vatandaşlarımızla buluşuyorlar. Onlar aralıksız çalışmalarına devam ederken bugün ilave merakla beklenen Büyükşehir Belediyesi, Gölcük ve Kandıra Belediyesi için adaylarımız parti meclisinde onaylanarak sosyal demokrat belediyeciliği şehrimizle buluşturacak yürüyüşlerine başladılar. Gölcük’te Özgür Yılmaz ve Kandıra’da ise Serkan Açıkgöz açıklanan isimlerimiz oldu” dedi.

‘BİLGİN, YOLA ÇIKTI’

Başkan Sarı, “Kocaeli'nin dört bir yanından heyecanla beklenen Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olarak Sayın Atasoy Bilgin açıklandı ve yola çıktı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız olarak Atasoy Bilgin'in açıklanmasıyla birlikte, şehrimizi ruhsuz ve sahipsiz halinden kurtaracak büyük bir adım atılmış oldu. Atasoy Bilgin başkanımız ve bugüne kadar açıklanan tüm ilçe adaylarımızla birlikte, Kocaeli'yi sosyal demokrat belediyecilik anlayışının, yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalesi haline getireceğiz” dedi.

‘KARARLILIKLA İLERLEYECEĞİZ’

Sarı, “Yeni ilan edilen adaylarımızla birlikte, tüm adaylara başarılar diliyorum. Sadece ve sadece kentimizi daha çağdaş bir hale getirmek ve Kocaeli'nin geleceğine odaklanma zamanı geldi. Biliyoruz ki, öğrencileri düşünmeyen, asgari ücretlileri açlık sınırının altında çalıştıran, emeklilerimizi kirasını bile ödemeyecek bir ücrete mahkum eden AKP zihniyetine, vatandaşlarımız 31 Mart'ta artık dur diyecekler. Zafer gününe kadar mücadeleye devam edeceğiz. Kocaeli'nin geleceği için, Atasoy Bilgin ve güçlü ekibimiz ile birlikte, halkımızın refahını ve mutluluğunu öncelik haline getireceğiz. Çalışmalarımızı, adalet, eşitlik ve kardeşlik temelinde sürdürecek, Kocaeli'yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için gece gündüz demeden çaba göstereceğiz. Her bir Kocaelili'nin huzurunu ve mutluluğunu sağlamak için, birlik ve beraberlik içinde, kararlılıkla ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER
X