Sağlık kongresinde geçmiş  ile gelecek harmanlandı
19 Eylül 2023 12:24

Sağlık kongresinde geçmiş ile gelecek harmanlandı

Doğadan Gelen Sağlık Kongresi’nde sağlıkta geçmiş uygulamalarla günümüz tıp uygulamaları ve gelecekte yapılması planlananlar masaya yatırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen 12. Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi’nde geçmiş ve gelecek harmanlanarak tedavi yöntemleri, uygulamalar masaya yatırıldı. Alanında uzmanların katıldığı kongrede en son veriler, deneyimler, akademik bilgi uygulama örnekleri paylaşıldı. Bunların yanında hastalar için uygun çözümler ve malzemeleri sunan sektör temsilcileri de 3 gün boyunca kongrede yer alıp tanıtım gerçekleştirdi.

ÖNEMLİ GELİŞMELERE IŞIK TUTACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ve ürün haline getirilmesi üzerine, ülkemizin en büyük tesisini ve projesini hayata geçirmişti.Bu nedenle bu yıl Fitoterapi ve Tıbbi Aromatik bitki konusunun detaylıca gündeme getirilmesi amacıyla düzenlenen kongre büyük ilgi gördü. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında birçok hekim ve firmanın birlikteliğinde kongre başarı ile tamamlandı. Kongrenin sonuç bildirgesi ilerleyen günlerde bir kitap halinde yayınlanacak. 118 konuşmacının yer aldığı kongrede 42 oturum ve 33 atölye gerçekleştirildi. Yetkililer, kongrenin sağlık alanında önemli gelişmelere ışık tutacağını belirtti.

TABİM DE KONGREDE YER ALDI

Türkiye’nin en büyük Tıbbi ve Aromatik Bitki İşleme Merkezi de (TABİM) Kocaeli Kongre Merkezi’nde 3 gün süren kongrede yer aldı. Ulusal ve uluslararası alanda; ilaç, kozmetik, kimya, aromaterapi, gıda, tamamlayıcı tıp ve gıda vb. sektörlerinde Kocaelili çiftçilerin üreteceği tıbbi aromatik bitkilerin en yüksek katma değere ulaşması amacıyla kurulan merkezde üretilen ürünlerin gıda, kozmetik ve sağlık sektöründe hammadde olarak kullanılması amaçlanmıştır.

BENZER HABERLER
X