Mecliste gündem maddeleri oylandı
02 Mayıs 2024 16:49

Mecliste gündem maddeleri oylandı

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başkanlığında, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddeleri meclis üyelerince görüşüldü

Gölcük Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Gölcük Belediye Meclis Salonu'nda düzenlendi. Toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve meclis üyeleri katılım gösterdi. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması sonrasında gündem maddelerine geçildi. 

‘HAZİRAN’DA HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR’

Gündeme geçmeden önce soru önergeleri verildi. İlk soru önergesinde yeni yapılan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nin ne zaman tamamlanacağı ve hizmete gireceği konusu soruldu. Konu hakkında konuşan Belediye Başkanı Sezer, “Yapılan yatırımlarda Gölcük Belediyesi’nin bir katkısı elbette var. Hastane şu an tamamlandı ve bizlere söylenen şu; Haziran ayında hizmete girmesi planlanıyor. Orada bir kavşak da yapılacak. Çalışmalar, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Yeni hastane oldukça güzel. Hastane alanı içerisinde Yüzbaşılar Aile Sağlığı Merkezi de hizmete girecek” dedi.

AFET İŞLERİ BİRİMİNE DEĞİNİLDİ

İkinci soru önergesinde, geçtiğimiz hafta yaşanan ve akaryakıtın yola aktığı trafik kazası gibi durumlarda toplumda bilinç oluşturmak adına afet işleri biriminin kurulması konusu aktarıldı. Başkan Sezer, “Gölcük'te Afet İşleri Müdürlüğü kuruldu. GESOTİM ile bir işbirliği de var. Orada ortak bir şekilde tatbikat gibi çalışmalar yapılıyor. Biz de belediyede böyle bir ekip kuracağız. Çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması adına böyle bir çalışmayı yapabiliriz” dedi. 

‘DERE ISLAH KONUSU İSU’YA BİLDİRİLDİ’

Bir diğer soru önergesinde dere ıslahı konusu konuşuldu. Bu konu hakkında konuşan Başkan Sezer, “Cumhuriyet Mahallesi içerisindeki dere ıslahı konusunu İSU’ya bildirmiştik. Konu hakkında  tekrar  bilgilendirme yapılacak” dedi. Son soru önergesinde ise Beyoğlu Deresi etrafında çevre kirliliği görüldüğü, bu konu hakkında bilgilendirme yapılması konusu iletildi. Sezer, “Burada kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı. Tespitler yapılması noktasında sadece belediye değil, birçok kurumla koordinasyon toplantısı yaptık. Bu konu yeniden ele alınacak. Bu konu gerçekten hassas bir konu. Elbette çevre temizliği hepimizin ortak konusudur” dedi. 

İLK MADDE, KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Gündemin ilk maddesinde “2023 Yılı Bütçe Kesin Hesabı” konusu görüşüldü. Bu madde, plan bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Gündemin ikinci maddesinde “Gölcük Yeni Otogar Alanında Saraylı 160 ada 6 nolu parseldeki Belediyemize ait 20 metrekarelik hissenin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi” konusuna değinildi. Bu madde, oy birliği ile kabul edildi.

ÜÇÜNCÜ MADDEDE OY ÇOKLUĞU KARARI

Gündemin son maddesinde ise “1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde, Plan Onama Sınırı dışında kalan alanlara ilişkin Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15.06.2023 tarih ve 341 sayılı kararıyla onaylanan üst ölçek nazım imar planlarına uygun olacak şekilde plan onama sınırlarının ve mekânsal kullanımların yeniden düzenlenmesine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği Teklifi Komisyon Raporu” konusuna değinildi. Bu madde, oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde “Yunus Emre ve Saraylı mahallelerinde belirli üç arsa ve Merkez Mahallesi'nde bulunan bir bina ve bazı dükkanların satışı konusunda yetki verilmesi” konusu görüşüldü. Bu madde, oy çokluğu ile kabul edildi. Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X