KOÜ’de başarılı kursiyerlere sertifika
13 Eylül 2023 11:35

KOÜ’de başarılı kursiyerlere sertifika

Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB) tarafından düzenlenen Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı sona erdi

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı'na dair genelgeye (2019/3) uygun olarak Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Birimi (DETAB) Başkanı Prof. Dr. Tijen Utkan ve Sorumlu Yönetici  Uzm.Vet. Hekim Cüneyt Özer koordinatörlüğünde düzenlenen ‘Deney Hayvanları Kullanımı Sertifika Programı’ kursu sonunda başarılı kursiyerlere sertifikaları verildi.

BAŞARILI KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Zafer Utkan, DETAB Başkanı Prof. Dr. Tijen Utkan, KÖGEM Müdürü Prof. Dr. Yusufhan Yazır ile akademisyenler ve kursiyerler katıldı.  İlgili genelge hükümlerince 40 saati teorik 35 saati de uygulama olmak üzere 75 saat sürecek olan kurs sonunda yapılan uygulama ve yazılı sınavda başarılı olan kursiyerlere Deney Hayvanları Kullanımı sertifikasını Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk takdim ederek, kursiyerleri tebrik etti.

BİRÇOK KONU HAKKINDA DERSLER VERİLDİ

Kursta, Deney Hayvanlarının Anatomisi, Fizyolojisi, Histolojisi ve Biyokimyası, Mevzuat, Hayvan Deneyleri Etiği, Alternatif Yöntemler, Tutuş Teknikleri, İlaç Verme ve Enjeksiyon Teknikleri, Kan ve Örnek Alma Teknikleri, Anestezi-Ötanazi Teknikleri, Laboratuvar İşletmesi, Temel Laboratuvar Güvenliği ve Temizlik, Hayvan Refahı ve Davranış Özellikleri, Deney Hayvanları Üretimi, Deney Hayvanlarının Beslenmesi, Hayvan Hastalıkları ve İş Sağlığı ve Güvenliği konularında dersler verildi.

BENZER HABERLER
X