KOU Racing’ten büyük başarı
31 Ağustos 2023 14:04

KOU Racing’ten büyük başarı

Kocaeli Üniversitesi’nin Resmi Elektrikli Formula Takımı KOU Racing, Formula StudentRomania (Romanya) yarışmasında büyük başarılar elde etti

Yarışmaya damga vurarak Kocaeli Üniversitesi'ni ve Türkiye'yi gururla temsil eden KOU Racing takımı, ilk defa katıldıkları yarışmadan, uzun süren çabalarının ve emeklerinin karşılığını aldılar.Üç ana etaptan oluşan Formula StudentRomaniaYarışmasın'da KOU Racing takımı; yarışmanın elektrikli araç kategorisinde 1. sırayı alarak "Formula StudentRomania 'nın elektrikli araç üreten ilk takımı" unvanını kazandı.Bu başarı ile takım, elektrikli araç alanındaki yeteneklerini ve çabalarını kanıtlamanın mutluluğunu bir kez daha yaşadı.

StaticEvents (Statik Etkinlikler) etabının ilk kısmı olan Business Plan Presentation (BPP) etabında ise takımın Proje Yönetim Ekibi üyelerinin gösterdiği gayretlerle, tüm takımlar arasında 2. sırayı elde etti. Jüri üyelerinden olumlu geri dönüşler alarak motive olan takım, gelecekteki yarışmalarda BPP etabında birinci sırayı alabilecekleri konusundaki inançlarının tam olduğunu dile getirdi.

TÜM TAKIMLAR ARASINDA 4. SIRAYI ELDE ETTİ

Mekanik ekip üyelerinin sunumları ve yazılı kaynaklarıyla EDR ve CMR etaplarında da tüm takımlar arasında 4. sırayı elde etti.  Bu etaptan alınan olumlu geri dönüşler, takımın 2024 sezonunda yapacakları araç tasarımında kullanacakları bilgileri içerirken, bilgilendirici bir yol da gösterdi.Araçlarında karşılaştıkları teknik zorluklar ve mekanik bileşenlerin lojistik engelleri, dinamik etapları tamamlamalarına engel olsa bile bu heyecanlı serüvende KOU Racing Takımı, özverisi ve kararlılığıyla parlayan bir ekip olduğunu kanıtlamış; KOU Racing Romanya'da ilk elektrikli araç ekibi olarak tasarımından üretimine yerli üretim olan elektrikli motorlarıyla boy göstermişlerdir. Türkiye'nin adını uluslararası sahnede gururla temsil etme azminin kesintiye uğramadan devam edeceğini dile getiren takım, elde ettikleri bu başarıda payı olan takım danışmanlarına ve destek veren tüm sponsorlara içten teşekkürlerini sundu.

X