KOÜ ekibi, bayrağımızı  ABD’de dalgalandırdı
24 Ocak 2023 11:16

KOÜ ekibi, bayrağımızı ABD’de dalgalandırdı

Kocaeli Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ceyhun Konak ve ekibi, ABD’de katıldıkları ‘Kar Heykel Şampiyonası’nda, şanlı bayrağımızı bir kez daha dalgalandırdılar

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Konak, Doç. Dr. Zekeriya Erdinç ve Öğretim Görevlisi Tayfun Konak, Amerika Birleşik Devletleri, Minnesota Stillwater'de gerçekleştirilen ‘Kar Heykel Şampiyonası’nda, ülkemizi başarı ile temsil ederek Dünya 3.’sü oldular. ABD'de 18 Ocak'ta başlayan  ‘World Snow Sculpture Champiyonships-Dünya Kar Heykel Şampiyonasına’, dünyanın pek çok ülkesinden sanatçılar katılım sağladı.

ÇEVRECİ ORGANİZASYON

Doç. Dr. Ceyhun Konak ve ekibi, çevreci organizasyonda herhangi bir elektrikli ya da fosil yakıtlı alet kullanmadan, 3,5 metreküp ölçeğindeki sıkıştırılmış kar bloğundan, yaptıkları eser ile Dünya 3’üncüsü oldu. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Konak, Doç. Dr. Zekeriya Erdinç ve Öğretim Görevlisi Tayfun Konak, her yıl katıldıkları farklı ülkelerdeki şampiyona ve projelerde ülkemizi başarıyla temsil ederek çeşitli ödüller kazanıyor.

BENZER HABERLER
X