Kocaelili vatandaşlar  gökyüzüne dokundu
14 Ağustos 2023 13:04

Kocaelili vatandaşlar gökyüzüne dokundu

Büyükşehir’in Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen gökyüzü gözlem geceleri binlerce kişiyi ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli Bilim Merkezi, Gökyüzü Gözlem Gecelerine sahipliği yaptı. Her yaz döneminde düzenlenen ve büyük ilgi gören etkinlik, hafta sonu 19.00-24.00 saatleri arasında Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

BİLİMSEL ATÖLYELER

Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi’nde yapılan etkinlikte Ayın Evreleri, Güneş Sistemi Şapkası, El planeteryumu, Origami Roket ve çok daha fazlası çocuklar ve aileleri tarafından ziyaret edildi.

SANAL GERÇEKLİKLE UZAY TURU

Ziyaretçiler planetaryum ile gezegenler ve diğer gök cisimlerini gözlemledi. Ayrıca sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde evreni uzayda seyahat eden bir astronot gibi deneyimleyebilme imkanı sunuldu. Ziyaretçiler etkinlikte teleskoplarla birlikte gözlem yaparak Satürn ve Güneş’i yakından gözledi. Etkinliğe katılım sağlayan ziyaretçilere çekilişle sürpriz hediyeler dağıtıldı.

AÇIK HAVA SİNEMASI 

Etkinlikte birbirinden eğlenceli aktivitelerin yanı sıra Açık Hava Sineması da gerçekleştirildi. 12 Ağustos Cumartesi günü 21.00’de Marslı, 13 Temmuz Pazar günü 21.00’de ise Yer Çekimi (Gravity) filmleri gösterildi.

Habere ait diğer görseller

BENZER HABERLER
X