‘Kocaeli yeniden eser ve hizmet diyecek’
28 Mart 2024 17:12

‘Kocaeli yeniden eser ve hizmet diyecek’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin Kocaeli Kongre Merkezi Miting Alanı’nda düzenlediği Büyük Kocaeli Mitingine katıldı. Mitingte konuşan Erdoğan, “Kocaeli yeniden eser ve hizmet diyecek” dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim mitinglerinin sonuncusunu bugün ilimizde gerçekleştirdi. ‘Bize her şey seni hatırlatıyor, bu şarkı burada bitmez, beraber yürüdük biz bu yollarda’ ifadelerinin olduğu dev pankartlar miting alanında yer aldı. Miting alanında milletvekilleri, belediye başkanları, belediye başkan adayları, ilçe teşkilat başkanları, kadın ve gençlik kolları, mahalle başkanları, STK ve dernek temsilcileri, kurum müdürleri, daire başkanları, MHP ve BBP teşkilatları hazır bulundu.

‘28 MAYIS’TAN BU YANA SAHADAYIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’daki mitingin ardından helikopterle ilimize gelmeden önce söz alan AK Parti İl Başkanı Şahin Talus: “Her zaman olduğu gibi muhteşemsiniz. Heyecanınızı en kalbi duygularla alkışlıyorum. Bütün varlığını vatan davasına adayan liderimiz Cumhurbaşkanı ile bizlere bu yolu yürümeyi nasip eden Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. 28 Mayıs’tan bu yana sahadayız. Eser ve hizmet belediyeciliğini tekrar seçecek miyiz? 3 oy fazla almak için gizli kapaklı ittifak kuranlara derslerini vereceğiz inşallah. Meydanlarda, evlerde, sokaklarda, iş yerindeydik. 12 ilçe ve büyükşehirde Allah’ın izniyle seçim bizimdir. Gayrete ve samimiyete inanıyoruz, inananlar her engeli aşar. Bugüne kadar çok çalıştınız. Allah Recep Tayyip Erdoğan sevdasına katkı sunanlardan razı olsun.” dedi.

‘SİYASİ BEZİRGANLARA KOCAELİ, KULAK ASMASIN’

Sözlerini sürdüren Başkan Talus: “Sandık bizim için harman yeri, heyecanla şarj olma enerji alma yeri, herkesi sandığa davet edin, sandığa gidemeyenlere biz yardımcı olalım. En yüksek oranda sandığa gidelim bu bizim Kocaeli’ye olan sorumluluğumuz, Cumhurbaşkanımıza sözümüz. 31 Mart gecesi Cumhur İttifakı olarak sandıkları patlatacağız. Recep Tayyip Erdoğan davasına çelme takmak isteyenler oldu. Burada adını saymadıklarım bizimle olmayanlardır. Siyasi bezirganlara Kocaeli, kulak asmasın. Cumhurbaşkanımızın yanında, vatan davamızın yanında saf alacağız. Yüzümüz ak, geleceğimiz aydınlık olsun.” ifadelerini kullandı.

‘KONUŞUNCA İŞLER BİTİYOR SANIYORLAR’

Gençler Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a sahnede teveccüh göstererek “Gençler dün akşam buradaydınız. Şimdi de buradasınız. Merak ediyorum, hiç dinlemiyor musunuz?” dedi. Başkan Büyükakın ise mikrofonu alarak muhalefeti eleştirmeye başladı. Büyükakın: “Belediyecilikleri de enteresan. Yapacağım deyip yapmazlar. Öyle bir atarlar ki gökteki yıldızları bile vaat ederler. Hani böyle yapacaktınız diye sorarlar ve ‘Ben bilmiyorum, ben hatırlamıyorum, ben yapmadım.’ der. Onlar konuşur biz yaparız. Onlar zannediyor ki konuşunca işler bitiyor.” diye konuştu.

‘REİS’E 2 HEDİYE VERELİM’

Başkan Büyükakın: “Sizler Reis’i hiç yalnız bırakmadınız, hep yanında oldunuz. Bırakmayacaksınız değil mi, söz mü? Asla yalnız bırakmayacaksınız. Durmak yok yola devam inşallah. Reis’e vereceğimiz birinci büyük hediyemiz çok coşkulu bir karşılama. İkinci hediyemiz ise 31 Mart’ta sandıkları patlatmak olacak. Saha hazır değil mi? 31 Mart’a kadar durmak yok yola devam. Hepinizi çok seviyorum. Sağ olun, var olun” diyerek sahneden ayrıldı. Başkan Büyükakın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya doğru gitti.

‘MUHALEFET KAYIKÇI KAVGASINDA’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın da miting alanında vatandaşları selamlayarak “Bu meydanı dolduran Cumhur İttifakı bileşenleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya hazırlanıyor. Kocaeli’ye yakışır bir tavırla bu meydanı doldurduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Kocaeli her zaman olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına basacak. Dikkat edin sevgili Kocaelililer; seçime 3 gün kaldı. Türkiye’nin dört bir tarafında belediyecilik hizmetleri bakımından Türkiye’ye neler vaat edeceğimizi anlatıyoruz ama başta CHP’nin adayları başta olmak üzere muhalif adaylar kendi aralarındaki kayıkçı kavgasının dışında vatandaşlara herhangi bir şey vaat etmiş gözükmüyor.” dedi.

‘KOCAELİ HEP GERÇEK BELEDİYECİLİĞİ GÖRDÜ’

Türkiye Yüzyılı için gerçek belediyecilik vaat ettiklerini belirten Yalçın: “Cumhurbaşkanımız liderliğinde güçlü, büyük küresel bir aktör olacak bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Türkiye bu çerçevede kendi silah sistemini kurmaya başladı. Dış politikada öncelikli meselelerinin her birini teker teker çözdü. Aynı yolda Türkiye Yüzyılına hazırlık yapmak için belediyelerin alt ve üst yapısıyla inşa edilmesi için şehirlerin Türkiye yüzyılı vizyonuna uygun hale gelmesi gerekiyor. Kocaeli’de bu konuda sıkıntı görmedik. Kocaeli gerçek belediyeciliğin en iyi örnekleriyle karşılaştı. Sandıktan yine AK Parti adaylarımız çıkacak, Kocaeli hak ettiği hizmetin en güzeline sahip olacak.” diye konuştu. 

İTTİFAKIN ELİNİ KALDIRDI

Kürsüye gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, BBP İl Koordinatörü Metehan Küpçü’nün elini tutup kaldırdı. Kocaeli burada, Reis’inin yanında sloganları ile sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’nin iftiharı; Kocaeli sadece dilimizde değil, aynı zamanda gönlümüzün başköşesinde. Kocaelili kardeşlerimize 14-28 Mayıs seçimlerindeki güçlü destekleri için teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde genel seçimlerdeki oy oranlarını çok daha yukarılara taşımaya hazır mıyız? Karşımdaki bu muhteşem tablo zaten bunu söylüyor. Burada 31 Mart akşamı kazanılacak zaferin müjdesini görüyorum. İnanıyorum Kocaeli yeniden eser ve hizmet diyecek.” dedi.

‘MİLLİ İRADENİN YIKILMAZ KALESİ KOCAELİ’

Bir şarkısın sen şarkısı ile Erdoğan’ın sözünü kesen partililere seslenen Erdoğan: “Büyükşehir ve ilçelerde bir yol kazasına mahal vermeyeceğinize inanıyorum. Kocaeli hazır mıyız? Sanayinin, üretimin, milli iradenin yıkılmaz kalesi Kocaeli; 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır mıyız? 31 Mart’ta gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz? 31 Mart’a kadar ana kademe, kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Kocaeli ile birlikte Türkiye’nin tamamını Cumhur İttifakı renklerine boyamaya hazır mıyız? İşte benim dostum, yol arkadaşım Kocaeli bu. İşte beni asla yalnız bırakmayan vefa abidesi Kocaeli bu. Rabbim sizlerden razı olsun. Emniyete sordum meydanda katılım ne kadar diye? Hadi ben söyleyeyim size: 85 bin. Bunu CHP nerden bilsin hiç seçim kazanmamış ki.” dedi.

‘YAKINLARIMIZI İKAZ EDECEĞİZ’

Erdoğan: “Biliyorsunuz seçime iki gün kaldı. Hayatta pek çok şeyin telafisi olur ama sandığın telafisi olmaz. Pazar günü hep birlikte sabah erkenden sandıklara koşacağız. Tercihimizi bize hizmet edecek, verdiği sözleri unutmayacak isimlerden yana kullanacağız. Telefon rehberimize bakıp nazımızın geçtiği, hatırımızın geçtiği herkesi tek tek arayacağız. Kapı komşumuzu, akrabalarımızı mutlaka sandığa gitme konusunda ikna edeceğiz. Cumhur İttifakına kaybettirmek, CHP’ye kazandırmak isteyen yakınlarımızı ikaz edeceğiz. Özellikle belediye seçimlerinde oyumuzun heba olmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Milletimizin ferasetine ve sağ duyusuna güveniyorum. Kocaeli halkının en doğru kararı vereceğine yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

‘TÜRKİYE BİZİM ORTAK ÇATIMIZDIR’

Son il mitingini Kocaeli’de yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçim tansiyonunun farklı noktalara yönlendirmek isteyenlere karşı çok dikkatli olmalıyız. Seçim sistemimiz her açıdan dünyaya örnek olacak seviyededir. Uğruna bedel ödediğimiz bu kazançlarımızın elimizden gitmesine izin veremeyiz. Kökenimiz, meşrebiz, hayat tarzımız, siyasi renklerimiz fakrı olabilir ama Türkiye bizim ortak çatımızdır. Sandıklar hepimizin namusuna emanettir. Sandığın korunmasında siyasetçisi, kamu görevlisi ve seçmeniyle hepimize sorumluluklar düşüyor. 31 Mart seçimlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu kadar büyük katılımın bir benzerini az önce Bursa’da gördüm.” diyerek Bursa’dan selam getirdiğini belirtti.

‘MİLLETÇE HEP BERABER KAZANDIK’

Erdoğan: “Kazançlarımızın hiçbiri bize altın tepsilerde sunulmadı. Hak ve imkanlarımız bize lütuf olarak verilmedi. Son 21 yılda milletçe hep beraber kazandık. Gizli, açık nice sabotaja maruz kaldık. Bir başka milletin başına gelse bir daha ayağa kalkamayacak olaylar yaşadık. Son olarak 53 bin vatandaşımızı 104 milyar dolar zarara yol açan asrın felaketi depremle imtihan edildik. Allah’a şükürler olsun tüm bu badirelerin altından kalkmayı bildik. Terör örgütlerine tarihin en ağır darbelerini indirdik. Bölgemizi güvenli hale getirdik.” İfadelerini kullandı.

‘GÜNDEMİMİZ DEPREM HAZIRLIK’

Bölgemizin depreme hazırlığı konusunda da kararlı olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Depreme hazırlık konusunda kentsel dönüşümleri sürdüreceğiz.  Marmara bölgesine karşı öncelikli görevimiz. TOKİ vasıtasıyla attığımız adımların hayat kurtardığını 6 Şubat depremlerinde bir kez daha gördük. Tarihin tekerrür etmesini istemiyorsak hangi partiden olursak olalım deprem meselesini beka sorunu olarak görmek zorundayız. Önümüzdeki 5 yıl boyunca gündemimizin depreme hazırlık olması hayati öneme sahiptir. Yerel yönetimlere el ele vererek bu süreci iş birliği içinde yönetmeliyiz.” şeklinde konuştu.  

‘GÖZÜMÜZÜ UFUKTAN HİÇ AYIRMADIK’

Sözlerini sürdüren Erdoğan: “Biz hiçbir zaman tribünlere oynayanlardan olmadık. Milletimize bedel ödetecek adımlara tevessül etmedik. Hep ileriye batık, gözümüzü ufuktan hiç ayırmadık. Savunma sanayilerinde projelerimize başlarken bizi hayalperestlikle suçlayanlar bugün bize gıptayla bakıyor. Her seçim öncesi ‘Petrol buluyor’ diyerek bizimle dalga geçenler Gabar’daki 37 bin varil üretimimizi takdir etmek zorunda kalıyor. Son 20 yıldır muhalefetin takoz siyasetine takılı kalsaydık bugün bunların hiçbiri olmazdı. Ne istihdamı artırabilir, ne milli gelirimizi 1,1 trilyon doların üzerine çıkarabilirdik.” diye konuştu.

KOCAELİ YATIRIMLARINI ANLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli yatırımlarını da sıraladı. Erdoğan: Son 21 yılda Kocaeli’ye 305 milyar liraya yakın yatırım yaptık. 12 bin 941 adet derslik inşa ettik. Gebze Teknik Üniversitesini faaliyete geçirdik 18 bin 538 kişilik yurt binaları açtık. 57 spor tesisi yaptık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 5,75 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta 1220 yataklı Kocaeli Şehir Hastanesi başta olmak üzere 3 bin 71 yataklı 22 hastane dahil 93 adet sağlık tesisini Kocaeli’ye Çayırova ve Gölcük Devlet Hastaneleri ile 9 sağlıkı tesisisin inşası sürüyor. TOKİ aracılığıyla 506 konutu hak sahiplerine teslim ettik. 7 bin 230 konutun yapımı sürüyor.” dedi.

‘BÜYÜKAKIN’I SİZE EMANET EDİYORUM’

İlimize yapılan yatırımları sıralamaya devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ulaştırmada 151 kilometrede aldığımız bölünmüş yolu, 376 kilometreye çıkardık. Darıca metro hattını da Marmaray’a entegre edeceğiz. Karamürsel Kızderbent ve İhsaniye barajlarını ve 4 sulama tesisi kazandırdık. Kocaelili çiftçilerimize 5,5 milyar lira tarımsal hibe desteği verdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı sizlere emanet ediyorum. Sahip çıkacaksınız değil mi? Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla.” diyerek Cumhur İttifakı adaylarını sahneye çağırarak hep birlikte fotoğraf verdi.

BENZER HABERLER
X