KO-MEK kursları sanat okulu gibi
04 Ağustos 2023 14:01

KO-MEK kursları sanat okulu gibi

Binlerce sanatseverin eğitim aldığı KO-MEK kursları, adeta birer sanat okulu gibi çalışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) meslek ve teknoloji eğitimlerinin yanı sıra verdiği sanat eğitimleriyle de vatandaşların kişisel gelişimlerini desteklemeye devam ediyor. Birçok sanat alanında eğitim veren KO-MEK adeta kentin kültür sanat anlayışına da yön veriyor. Resim branşı ve Resim Sanat Eğitimi branşları ile yağlı boya, sulu boya, kara kalem gibi resim dallarında KO-MEK, şimdiye kadar 11 bin 275 kişiye eğitim vererek bu alanda önemli bir başarı sağladı.

ESERİNİ KOMEKSEPETİNDE SATABİLİYOR

7’den 70’e birçok vatandaşın ilgisini çeken resim branşı, KO-MEK sayesinde ulaşılması zor bir uğraş olmaktan çıkarak isteyen herkesin eğitim alabileceği bir alan oldu. Hayallerini tuvale döken birçok sanatsever KO-MEK’te öğrendiklerini sanat eserine dönüştürerek eşsiz güzellikler ortaya koyuyor. Resim alanında kendini geliştiren kursiyerler, isterlerse KO-MEK kurslarında yaptıkları eserleri komeksepeti.com adresinden satışa sunarak ekonomilerine katkıda bulunabiliyor.

KİŞİSEL SERGİLER BEĞENİ TOPLUYOR

Birçok kursiyerin kişisel sergisini açarak birbirinden güzel eserlerini sanatseverlerle buluşturduğu KO-MEK’te eğitimlerden isteyen herkes yaralanabiliyor. KO-MEK’te özellikle yaz aylarında açılan beceri kurslarında çocuklar ve gençler hünerlerini göstererek, ücretsiz kurslardan yararlanma fırsatı buluyor.

EĞİTİMDEN VE İLGİDEN ÇOK MENMUN

Hemşire olan ve fırsat buldukça Derince KO-MEK kurslarına geldiğini ifade eden Kevser Dirik, “İlkokuldan beri resimle ilgileniyorum, burada eğitmenlerimiz bizimle çok ilgililer. Yağlı boya ile doğa resimleri yapmayı seviyorum. KO-MEK’e yıllardır geliyorum burada kursların ücretsiz olması ve gerçekten ortamın aile gibi olması bizleri çok rahatlatıyor” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Bir diğer kursiyer Tolga Daşdelen ise konuşmasında, “Suluboya eğitimi için geldim, ilk kez burada yapmaya başladım. Burada çok güzel bir ortam var ve bu eğitimleri değerlendirmek istedim. Eğitmenlerimiz çok ilgili ve birebir desteklemesi çok iyi. İlk başlamama rağmen çok güzel ilerleme kaydettim, ilerleme oldukça da kendime güvenim geliyor daha da hevesleniyorum” diyerek heyecanını belirtti.

ONLİNE BAŞVURU İÇİN

Siz de 12 ilçede 44 kurs merkezinde size uygun verilen eğitimlere katılmak için www.komek.org adresinden online kayıt yaptırarak istediğiniz branşta eğitim alabilirsiniz.

X