‘Kentsel dönüşümde önemli bir yol alındı’
31 Ağustos 2023 16:31

‘Kentsel dönüşümde önemli bir yol alındı’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ilçemizde temeli atılan kentsel dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Akpınar, “Kentsel dönüşümde önemli bir yol alındı” dedi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ilçemizde temeli atılan kentsel dönüşüm projesi, ülke gündemi ve yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Akpınar, açıklamasında “İlçe Kaymakamımız Yusuf Özdemir, bir süreden bu yana rahatsızlığından ötürü tedavi görmekteydi. İlçemizde kısa bir sürede oldukça sevilen bir kişi konumuna gelen Kaymakam Özdemir’in vefat haberini aldığımız için çok üzgünüz. Cenaze törenine de yoğun bir katılım oldu. Bizi üzen bu vefat sonrasında merhum Kaymakamımızı cenaze namazı sonrasında Samsun’a uğurladık. Memleketimizin ve ailesinin başı sağ olsun. Merhum Kaymakamımızın mekanı cennet olsun” dedi.

‘BİR OLMAYA, BİRLİK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Akpınar, açıklamasını sürdürdü ve “Biz öncelikle Cumhur İttifakı’nda bulunuyoruz ve devletimize yönelik başta terör tehdidi, dış tehditler, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü tehdidi, Ege’deki, Doğu Akdeniz’deki Yunanistan ve Avrupa, Amerika tehditleri… Etrafımızdaki tehditler devam ettiği sürece biz bu ülkeyi sevenlerle, devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklal ve istikbalini önceleyenlerle bir olmaya, birlik olmaya devam edeceğiz” dedi.

‘PROJENİN DEVAMI DA GELECEK’

Sözlerine kentsel dönüşüme değinerek devam eden Başkan Akpınar, “Geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’yi diyafram duvar temel atma töreninde ilçemizde ağırladık. Kendisi gerek kentsel dönüşümün gerekse de oturduğumuz binaların sağlam olmasını ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Kentsel dönüşümle birlikte ilçemizde önemli bir yolun alındığını görüyoruz. Artık temel atıldı ve bu projenin devamı da gelecek. Dönüşümün ilçemize hayırlı olmasını, projenin kısa zamanda tamamlanmasını diliyoruz” dedi.

‘İTTİFAK ÇATISI ALTINDA SEÇİME GİRECEĞİZ’

Başkan Akpınar, yapılacak yerel seçimler hakkında konuştu ve “Yerel seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında gireceğiz. Partilerimizin birlikte adaylarla seçime gireceği yerler olacak, ayrı ayrı adaylarla girecekleri yerler de olacak. Bu da yapılacak olan görüşmelere, ihtiyaca göre belirlenecek olan bir durumdur. Ama Büyük Birlik Partimiz, bunun dışında kalan bütün yerlerde kendi adı, amblemi ve adaylarıyla yerel seçimlere gidecek ve halkımızın desteğini isteyecektir” dedi.

‘VERGİLER MUTLAKA DÜZELTİLMELİ’

Akpınar, “Bir süre önce yaptığım ‘Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınsın’ açıklamam, bazı gazeteciler tarafından ‘varlık vergisi’ gibi algılandı. Biz varlık vergisi veya servet vergisinden bahsetmiyoruz. ‘Zenginin malını alalım, hazineye koyalım’ demiyoruz. Biz, vergi kazanca göre olsun diyoruz. 7 bin 500 lira emekli maaşı alan bir vatandaşımızla aylık geliri 100 bin lira, 1 milyon olan bir vatandaşımız, aracına benzin alırken aynı vergiyi ödemesin diyoruz. Çok kazanan çok ödesin, az kazanan az ödesin diyoruz Anayasada da bu yazıyor. Adaletli olan budur. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerekiyor” dedi. Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X