‘İttifak ortaklarımızla görüşmeler yapacağız’
24 Ağustos 2023 15:17

‘İttifak ortaklarımızla görüşmeler yapacağız’

Saadet Partisi (SP) Gölcük İlçe Yönetimi, bugün ilçemizdeki basın mensupları ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan SP İlçe Başkanı Mustafa Özsoy, yerel seçime değinerek “İttifak ortaklarımızla görüşmeler yapacağız” dedi

Saadet Partisi (SP) Gölcük İlçe Yönetimi, bugün ilçemizdeki basın mensupları ile bir toplantı düzenledi. Toplantıya SP İlçe Başkanı Mustafa Özsoy, parti yönetimi ve ilçemizde görev yapan basın mensupları katılım gösterdi. Toplantıda konuşan SP İlçe Başkanı Özsoy, “Geçtiğimiz sene mısırın ton fiyatı 5 bin 700 TL’den işlem görüyorken şu anda sadece 6 bin TL’den işlem görüyor. Bir yılda mazota gelen yüzde 50 zammı, aynı şekilde gübreye gelen zamları göz ardı eden iktidar, fiyatları kendi ütopyalarında oluşturup üreticimizi mağdur etmede hiçbir sıkıntı görmüyor, tabiri caizse çiftçimizin aklıyla alay ediyor” dedi.

‘NASIL OLDU DA SERBEST BIRAKILDI?’

Sözlerine devam eden Başkan Özsoy, “2019 yılında 35 kilogram uyuşturucu maddesi bulundurmak ve Türkiye üzerinden uyuşturucu kaçakçılığı yapma suçuyla 10 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 4 yıldır Türkiye’de kesinleşen hapis cezasını çekmekte olan 35 yaşındaki İsrail vatandaşı Danny Awka, geçtiğimiz günlerde Türkiye’den özel uçakla İsrail’e gönderildi ve orada serbest bırakıldı. Uyuşturucu kaçakçısı olduğu mahkemece tescil edilen bu şahıs, nasıl oldu da serbest bırakıldı? Yetkililer sus pus olmuş durumdayken bu olayın açıklamasını cezaevi müdürü mü yapacak? Ya da İsrailli uyuşturucu kaçakçısı, hangi milli menfaat gereği iade edildi? Yetkilileri bir an evvel  bu konu hakkında milletimize hesap vermeye davet ediyorum” dedi.

‘SAĞIR VE DİLSİZ KALMAYI TERCİH ETTİLER’

Başkan Özsoy, açıklamasını sürdürerek “AKP iktidarının ve Sayın Erdoğan’ın tutumu, yönetim anlayışı, zannederim atasözü haline gelmiş şu halk deyişine ne de güzel uymaktadır: ‘Ele verir talkını, kendi yutar salkımı’. Kürsülerde “Nas var nas” diye bağıranlar, cumhuriyet tarihinin tek seferde, bir çırpıda  en yüksek faiz artış oranını gerçekleştirmiştir. Şimdilerde ülkemizde faiz ödemeleri rekor üstüne rekorlar kırmaktadır. ‘Devlet herkese iş bulacak değil ya’ diye vatandaşı azarlayanlar, kendi yakınlarına aynı anda 4-5 maaş bağlamakta bir mahsur görmemekteler. Bir taraftan ‘İsraf etmeyelim’ diye öğüt verenler, kendilerine gelince ‘itibardan tasarruf olmaz’ deme celadetini göstermektedirler. İktidar destekçileri ise bu konularda ‘sağır ve dilsiz kalmayı’ tercih etmektedir” dedi.

‘HAYATIN HER ALANINI ETKİLEYEN GÜNDEM; EKONOMİ’

Sözlerine devam eden Başkan Özsoy, “Son yıllarda ülkemizde değişmeyen bir gündem var. 7’den 70’e herkes için öncelikli ve önemli, sosyal hayattan kültürel hayata, iç siyasetten uluslararası ilişkilere kadar hayatın her alanını etkileyen bir gündem bu: Ekonomi. Her nedense dizginlenemeyen veya dizginlenmesi istenmeyen enflasyon, sürekli artan hayat pahalılığı; sonuç, birbiri ardına gelen zamlar… Durum böyle olunca çarşıda pazarda, evlerde, iş yerlerinde insanımızın sürekli olarak konuştuğu konular işte bu hayat pahalılığının ötesine bir türlü geçemiyor. Geçim derdine düşen vatandaş, başka hangi konuları konuşsun ki… İktidar da muhtemelen ülkenin karşı karşıya bulunduğu halkımızın diğer hayati problemlerinin tartışılmasını engellemek için insanımızı böyle bir geçim badiresinin içerisine bilinçli şekilde sürüklemiş gibi görünmektedir” dedi.

‘AÇLIK VE YOKSULLUĞA KENDİLERİ MAHKUM ETTİ’

Emekli maaşlarına değinen Başkan Özsoy, “Emeklilerimizi sadece seçim aracı olarak gören fikri ve zihni bozuk bu yöneticiler, en büyük darbeyi emeklilerden alacaktır. Ağlayalım mı gülelim mi? ‘Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil’ diyen Sayın Cumhurbaşkanı, memur zammına imzayı kendi atmadı mı? Ya da emekliye zammı muhalefet mi verecek? Geldiğimiz noktada 7 bin 500 liraya sadece oturduğu evin kirasını zor ödeyen emeklimizi açlığa ve yoksulluğa mahkum ettiniz. Torununun yüzünü güldürecek bir hediye dahi alamayan emeklilerimizin hesabını, torunlarına 4-5 maaş bağlayanlar verebilecek mi? Hak yemek bu kadar kolay mı?” dedi.

‘BİZİM TEŞKİLATIMIZDA GÖREV İSTENMEZ, VERİLİR’

Yerel seçimler hakkında konuşan Başkan Özsoy, “Bizim teşkilatımızda görev istenmez, verilir. İl yönetimimiz veya genel merkezimiz, bize ‘Gölcük’ten aday çıkın’, ‘Parti adına bir aday çıkarın’ derse biz hemen hazırız, bundan geri adım atmayız. Ama şu an genel başkanımızın bir açıklaması var. Biz her bölgede aday çıkaracağız ama bazı bölgelerde kamuoyuna göre ittifakla da girilebilir. Biz bunu il yönetiminde değerlendiriyoruz. Gölcük de yavaş yavaş şekillenmeye başlayacak. İttifak olarak da girilebilir, kendimiz de aday çıkarabiliriz. Diğer partilerle görüşmeye başlayacağız. Bana kalırsa en akıllıcası ittifak olarak girmek. Karşı taraf, ittifak olarak seçime girecek, öyle gözüküyor. Bu tarafta parça parça seçime girmek, pek akıllıca olmaz” dedi.

‘YOLUMUZDA İLERLEYECEĞİZ’

Başkan Özsoy, açıklamasına devam ederek “Diğer ittifak ortaklarımızla en kısa süre içerisinde görüşüp en akıllı olacak kararı vermektir. Bizim temennimiz, tek adayla seçime girmektir. Bunu da hem genel merkez hem de ille görüşüp bir karara bağlayarak yolumuzda ilerleyeceğiz. Bu konuyla alakalı Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Gelecek Partisi ve Deva Partisi ile görüşeceğiz. 6’lı masa dağıldı diye bir söylenti var ama bu masa dağılmadı. Yalnızca mola verildi. Siyasi partiler seçimlerde daha çok hareketlenir. 6’lı masa olarak görüşüp niyetimiz tek aday çıkarmaktır. Bu da ilerleyen süreçte belli olacak. Ama genel merkez bize Saadet Partisi olarak aday çıkarın derse her arkadaşımız adaydır” dedi.

‘YIKIMI ÇOK İYİ YAPIYORLAR’

İlçemize değinen Başkan Özsoy, “Kentsel dönüşüm iki yılda bitecek denmişti ama 8 ay oldu, hala bir şey görmedik. Sadece yıkım gerçekleşti. Gölcük Belediyesi’ni tebrik ediyoruz. Yıkımı çok iyi yapıyorlar. Gölcük’ün her yerinde yıkma işini çok iyi beceriyorlar ama yaptıklarını daha görmedik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni de tebrik etmek istiyoruz. Gölcük’te çok iyi çalışma yapıyor. Gölcük’te Büyükşehir Belediyesi çalışıyor. Gölcük Belediyesi’nin etkin çalışmasını göremedik. Halıdere’den Gölcük’e gece 3 dakikada geliyoruz, gündüz buraya 25 dakikada giremiyoruz. Donanma’dan girişi kapattılar, pervane mevkiinden girişi kapattılar. Gölcük’ün en büyük sorunlarından ikisi otopark ve trafik. Bunların en kısa sürede çözülmesi lazım. Bir de Gölcük’ün büyük sorunlarından biri de kentsel dönüşüm. Sadece belli bir alanda kentsel dönüşüm olmaz, kentin tamamının dönüşüme ihtiyacı var” dedi.

‘GÖLCÜK’TE ÖNCELİKLER BELİRLENMELİ’

Başkan Özsoy, açıklamasını bitirerek “Bu sabah Malatya’da 5 büyüklüğünde bir deprem oldu. Türkiye bir deprem ülkesi. En son Malatya’da sayım ve kontrol yapılıyordu. Gölcük de depremin merkez üssü. İlçenin tamamında dönüşüm olmalı. En aciliyetli çalışmalardan biri bu olmalı ama Gölcük’ümüz tüm parayı eğlenceye, konsere ayırıyor. Bunlar olmasın demiyoruz ama öncelikler belirlenmeli. Gölcük’te açılamayan bir hastane var. Yetkililere sorduğumuzda kendileri bile hastanenin açılıp açılmayacağını bilmiyor. Gölcük’ün temizlik sorunu da var. İlçe merkezinde temizlik yapılıyor ama diğer mahallelere gittiğinizde muazzam bir temizlik sorunu var. Altyapı sorunu var. Her yağmur yağdığında Gölcük’ü sel basıyor. Gölcük’te haftada hemen hemen iki kez elektrik kesiliyor. Almanya’da 50 yılda iki kez elektrik kesilmez ama Gölcük’te haftada iki kez elektrik kesiliyor. Bu durum, esnaf için de zararlı. Böyle bir kesinti ancak Pakistan’da olabilir. Yetkililerin buna önlem alması lazım. Liyakat sorunu var. Yetkili ve etkili insanlar, liyakatli insanlar işbaşında değil. Bir şekilde göreve gelmişler ama günlerini tamamlamaya çalışıyorlar” dedi. Erdem ŞENGÜL

Habere ait diğer görseller

BENZER HABERLER
X