‘Halkımız, kamudaki tasarrufu görmek istiyor’
14 Eylül 2023 16:47

‘Halkımız, kamudaki tasarrufu görmek istiyor’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akpınar, “Halkımız, kamudaki tasarrufu görmek istiyor” dedi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ülke gündemi hakkında dün bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar, açıklamasında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü konuşmasında kamuda tasarruf konusunda gerekli uyarıları yaptı. Bu konuda bir genelge de yayımlandı. Ancak kamunun bazı icraatlarında tasarruf konusunda samimiyet görülmediğini görüyoruz. Bunun vatandaşta karamsarlığa, kızgınlığa ve gönül kırgınlığına sebep olduğunu da söyleyebiliriz. Vatandaşımız, kamunun uyguladığı tasarrufları ete kemiğe bürünmüş olarak görmek istiyor” ifadelerine yer verdi.

‘AÇIKLAMAYI YETERLİ GÖRMÜYORUZ’

Sözlerine devam eden Başkan Akpınar, “CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik bazı iddialarda bulundu. TSK ve bizler, buna çok sert bir şekilde gereken tepkiyi gösterdik ama bekliyoruz ki bu şeytan kuluyla ilgili CHP ne yapacak? Parti sözcüsünün yaptığı ‘Buna katılmıyoruz’ türünden açıklamayı yeterli görmüyoruz. Bunu bir geçiştirme, bir unutturma politikası olarak değerlendiriyoruz. CHP’nin yapması gereken, adı geçen şeytan kulunu bir an önce disiplin kuruluna sevk etmeleri ve partilerinden ihraç etmeleridir. Bunu yapmadıkları sürece o sözde milletvekilinin açıklamalarına katıldıkları kanaati oluşacaktır. Savcılık, onun hakkında soruşturma da açtı. Meclis açılır açılmaz bu şahısla ilgili fezlekeler meclise gelmeli, dokunulmazlığı kaldırılmalı ve yargı önünde bu iftiraların bedelini ödemelidir” dedi.

‘KADROLARINA KAVUŞMALILAR’

Başkan Akpınar, açıklamasının devamında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, daha önce kamuda işe alımlarda mülakatların kaldırılacağı yönünde açıklamaları vardı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mülakatların devam edeceğini, ancak uygulanış biçiminin değiştirileceğini söyledi. Kamuda mülakat sınavlarının kaldırılmasının doğru olduğunu düşünüyoruz. Gerekirse diploma notu, yabancı dil ve sertifika çalışmaları değerlendirilerek atamalar için puantaj sistemi getirilebileceği kanaatindeyiz. KİT’lerdeki taşeron sayısı 80-90 bin civarında kaldı. Onların da kadro hakkına kavuşmasını arzu ediyoruz” dedi.

‘ANLAŞMANIN ARKASINDA DURMALILAR’

Sözlerine son veren Başkan Akpınar, “Ermenistan’ın Türkiye ve Azerbaycan başta olmak üzere komşularıyla iyi ilişkiler kurması ve bölgenin hassasiyetlerini gözetmesi gerekiyor. Ermenistan’ın Azerbaycan toprağı olan Karabağ’dan tamamen çekilmesi ve yapılan anlaşmadaki imzasının arkasında durması gerektiğini tekrarlıyoruz” ifadelerini kullandı. Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X