‘Güçlü aday ve meclis yapısı oluşturmalıyız’
15 Eylül 2023 14:51

‘Güçlü aday ve meclis yapısı oluşturmalıyız’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, yerel seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Uzuner, “Belediye başkanlığının kazanılması için güçlü bir aday, güçlü bir meclis yapısı oluşturmalıyız” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Mehmet Uzuner, akaryakıt zamları, yerel seçim çalışmaları ve meclis üyelerinin önümüzdeki ayki çalışma planı ile ilgili olarak dün bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Uzuner, açıklamasının başında Zonguldak’taki maden ocağı göçüğü hakkında konuştu ve “Öncelikle Zonguldak’ta meydana gelen göçükten ötürü üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 2023 senesinde halen bu tür kazaların meydana gelmemesi, hatta hiçbir alanda iş kazası olmaması gerektiğini düşünüyoruz. İş ve işçi güvenliği konusuna çok daha fazla değinilmeli, gerekli önlemler her alanda, her iş kolunda alınmalıdır” dedi.

‘HALKIMIZ EKONOMİK ANLAMDA RAHATLAMALI’

Başkan Uzuner, akaryakıt zamlarına değinerek “Geçtiğimiz günlerde akaryakıta gelen zamlar sonrasında benzin 39 lira, mazot 40 lira oldu. Akaryakıta gelen zamlar, sadece araç kullanan kişileri etkilemiyor. Lojistik başta olmak üzere her alanda akaryakıt zamlarının sosyal hayatımızı etkilediğini görüyoruz. Pazara gittiğimizde akaryakıt zammı sebebiyle ürün fiyatlarının arttığını görüyoruz. Market fiyatlarında da aynı durumu söyleyebiliriz. Otobüs, uçak, tren yolculuğu yapmak lüks haline geldi ve insanlar, bu ulaşım araçlarını kullanmak için dişinden tırnağından arttırmaya çalışıyor. Sadece akaryakıt zammı deyip geçmemek gerekir. Aklımıza gelen her alanda bu zammın etkilerini görebiliyoruz. Akaryakıt fiyatlarının artık düşüşe geçmesi gerekir ki insanımız, bu zamların üstesinden gelebilsin, ekonomik anlamda rahatlasın” dedi.

‘YEREL SEÇİM SÜRECİ DEVAM EDİYOR’

2024 yılında yapılacak olan yerel seçime yönelik hazırlık çalışmalarından söz eden Başkan Uzuner, “14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından kısa bir süre dinlendik ve geçtiğimiz ay kongremizi yaptıktan sonra yönetimimizi belirledik. Yerel seçime istinaden süreç devam ediyor. Belediye başkan aday adaylığı ve meclis üyesi aday adaylığı hakkında ilerleyen zaman dilimi içerisinde çalışmaları yapacağız. Belediye başkanlığının kazanılması için güçlü bir aday, güçlü bir meclis yapısı oluşturmalıyız. İttifakın durumu ile ilgili olarak da süreci takip ediyoruz. Halkımızın bizlere verdiği güç ile birlikte yerel seçimlerde belediye başkanlığını ve meclis çoğunluğunu kazanmak, ilçe halkımıza hizmet etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DEĞERLENDİRME YAPACAKLAR’

Başkan Uzuner, açıklamasının devamında “Halkımızın isteklerini yerine getirmek, bizlere belirttikleri aksaklıkları çözebilmek için meclis grubumuzla birlikte kapsamlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gölcük Belediye Meclis Üyelerimiz, 2019 yılında seçilen belediye başkanının beyannamesine bakarak bir değerlendirme çalışması yapacak. Halkımıza nelerin vaat edildiğini, vatandaşımıza nelerin sunulduğunu aktaracaklar. Bunu da meclis toplantısı içerisinde ifade edecekler. Meclis üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz. Halkımızın her zaman her şeyin en iyisini hak ettiğini bilmelerini isteriz” dedi. Erdem ŞENGÜL

X