‘Gölcük’ü yeniden  ayağa kaldıracağız’
22 Ağustos 2023 14:41

‘Gölcük’ü yeniden ayağa kaldıracağız’

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, yaptığı açıklamada Büyükşehir ve Gölcük Belediyesi’ni eleştirdi. Yerel seçimleri işaret eden Aynacı, “Gölcük’ü yeniden ayağa kaldıracağız” dedi

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ilçe gündemi hakkında dün bazı değerlendirmelerde bulundu. Başkan Aynacı, yaptığı açıklamada “Şu an 2023 yılındayız. 2018 yılında ihaleye çıkan İzmit-Gölcük arası metro nerde Büyükakın? 2017 yılında ‘Tamam’ deyip 2021 yılında ‘Kazma vurulacak’ dediğiniz Güney Marmara Otoyolu nerede? Gölcük Dörtyol’dan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ne inen bağlantı yolu nerede? Başöğretmen Caddesi Hisareyn-Çiftlik yolu nerede Büyükakın? Tüm bunlar ilçene verilmiş sözlerken neden yapılmamasına sessiz kalıyorsun Sayın Ali Yıldırım Sezer?” dedi.

‘HAZIRLIKLARI ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜRME ZAMANI GELDİ’

Açıklamasına devam eden Başkan Aynacı, “Artık gündemimiz Gölcük. 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin hazırlıklarına İYİ Parti olarak geride bıraktığımız 4 yıl boyunca hazırlandık. Artık bu hazırlıkları ete kemiğe büründürme zamanı gelmiştir. İlçemiz 20 yıldır AKP tarafından yönetilmektedir. Her seçim öncesi yandaş basın ve medya gücünü kullanan iktidar, belediye seçimlerini anlamından çıkartıp vatandaşı genel seçim havasına sokarak yerel yönetimleri etkilemiştir. Seçimlerde şehrimize ait projelerin, altyapının, vizyonun konuşulmasına müsaade etmeden hükümete bağlı bir yönetim olması gerektiğine ikna edip belediyeleri kazanmayı başarmışlardır” dedi.

‘GEÇMİŞ YILLARINI ARAR HALDE’

Başkan Aynacı, sözlerini sürdürerek “Lakin artık Gölcük halkını kandırmalarına müsaade etmeyeceğiz. Geldiğimiz noktada ilçemiz, nüfusu 200 bine yaklaşmasına rağmen aynı oranda vizyonunu arttıramamış, geçmiş yıllarını arar hale gelmiştir. Geride bıraktığımız 4 yılda halkımızın daha huzurlu yaşayabilmesi için eksikleri defalarca dile getirdik. Bunlardan biri, ilçemizin ortasından geçen D-130 Karayolu ve bu yolda sabah ve akşam saatlerinde oluşan trafiktir. Yıllardır gündemde olan bir Güney Marmara Otoyolu, hala sessizliğini korumaktadır. 2018 yılı yerel seçimleri öncesi tüm Kocaeli basınında İzmit-Gölcük metro hattı ne hikmetse seçim sabahı unutulmuştur” dedi.

‘YİNE GÖLCÜKLÜLERİ KANDIRABİLECEK Mİ?’

Aynacı, “Tahir Büyükakın başta olmak üzere Ali Yıldırım Sezer, bu seçimde metro hattı hayırlı olsun deyip yine Gölcüklüleri kandırabilecek mi? Gerçi kendi siyasi partileri seçim öncesi Gabar’da petrol, Karadeniz’de doğalgaz, dağlarda altın madenleri bulduk deyip seçim sabahı her ürüne zam üstüne zam yapması gibi kentimizin belediye başkanları da her seçim öncesi metro hattı bulacaklar gibi durmaktadır. Sayın Büyükakın ve Sayın Sezer’in bu halkı aldatmasına artık müsaade etmeyeceğiz. İlçemizde bir çevre yolu oluşması için projelerimizi halkımıza sunacağız. İYİ Parti’nin Gölcük Belediyesi’nde ilk hedeflerinden biri, bu projeleri ciddiyetle konuşulur hale getirip hayata geçirmeye çalışmak olacaktır. AKP iktidarının unuttuğu Gölcük’ü yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.  Erdem ŞENGÜL

BENZER HABERLER
X