‘Gölcük halkı ile ittifak kuracağız’
16 Ocak 2024 17:46

‘Gölcük halkı ile ittifak kuracağız’

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı Soner Yusufoğlu ve İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Aynacı, parti yönetimi ile birlikte bugün gazetemize, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Aynacı, “Gölcük halkı ile ittifak kuracağız” dedi

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı Soner Yusufoğlu ve İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Aynacı, parti yönetimi ile birlikte bugün, 16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla gazetemize bir ziyarette bulundu. Ziyarette Başkan Yusufoğlu ve Belediye Başkan Aday Adayı Aynacı’nın yanı sıra parti yönetimi de hazır bulundu. Ziyarette konuşan İYİ Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayı Aynacı, “Artık yarın (17 Ocak) itibariyle adaylığımızın açıklanmasını bekliyoruz. Ardından Gölcük’te çalışmalarımıza başlayacağız. Her şey netleşince aday adaylığımızı açıkladık. Tek aday adayı olsa da bir prosedür var. Artık aday olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

‘EKİBİME ÇOK GÜVENİYORUM’

Sözlerine devam eden Aynacı, “Sokağa ineceğiz. Çok ciddi anlamda hazırlıklarımız var. 6 yıl ilçe başkanlığı yaptım. 1 yıl Mehmet Ellibeş döneminde, 5 yıl da Ali Yıldırım Sezer döneminde ilçe başkanlığı görevini yaptım. Gölcük Belediye Meclisi’nde üç üyemiz var. Biri katip görevini yaptı, bir arkadaşımız da komisyonlarda görev aldı. Tüm toplantılara grup başkanı olarak ben katılmışımdır. 6 yılda belki es geçtiğim toplantı sayısı belki 2, belki 3’tür. Belediyede nelerin olduğuna, bütçenin nerelere harcandığına, büyükşehir belediyesinin ne kadar destek verdiğine, Gölcük’te neyin olması gerektiğine, önergelerimizin ne olduğuna, buna belediyenin nasıl cevap verdiğine hakim biriyim ve kendime de güveniyorum. Beş yılda Gölcük Belediyesi’nde 186 soru önergesi verdik. Belediye bir hizmet makamıdır. Belediyenin asli görevlerinin ne olduğunu biliyoruz. Belediye şu an halka hizmet makamıdır. Belediye siyaset makamı değildir. Milletvekilliği başka bir mecra ama belediye, insanların yaşam standardını yükseltmek için çalışan insanlar topluluğudur. Belediye bir koordine, hizmet ister. Gölcük’te eksiği biliyoruz, nelerin yapılmadığını, insanların ne beklediğini biliyoruz. Bu konuda ekibime çok güveniyorum” dedi.

‘PROJELERİ KONUŞTURACAĞIZ’

Belediye Başkan Aday Adayı Aynacı, konuşmasına devam ederek “İYİ Parti kurulduğundan beri siyaset yapıyoruz. Bu süreçte her gün yeniymişiz gibi çalıştık. Bizim partimizi diğer partilerle karşılaştırmamak lazım. İktidar partisi, 20 yıldır iktidarda ve kendini vazgeçilmez sanıyor ve bir rehavetteler. Ana muhalefet partisi ‘100 yıllık partiyiz, temsil bloğumuz var’ diyerek çalışıyor. Biz İYİ Parti olarak kendimizi anlatmak için aktif çalıştık. Her günümüz ilk gün gibi geçti. Bugün de temsil etmek istiyoruz. Milletin derdini biliyoruz. Bu derdi bilmeden derman bulamayız. Biz derdi bilen kişileriz. Projelerimizi hazırladık, önümüzdeki süreçte anlatacağız. Bu bir ekiple oluştu. Çok da güzel projelerimiz var. Ben konuşurken heyecanlanıyorum, insanlara da bu heyecanı yansıtacağız. Biz standart siyaset yapmayacağız. Hemşericilik siyaseti, dini görüş siyaseti yapmayacağız. Tek kelimemiz hizmet. Gölcük’te insanların refahını, yaşam standardını nasıl yukarı çekeriz, onu düşünüyoruz. Öteki türlüsünde biz yokuz. Aday nereli, önemli değil. Dünya görüşü nedir, önemli değil. Biz bu amaçla gelmedik. Biz sadece projelerin konuşmasını istiyoruz ve projeleri konuşturacağız” dedi.

‘BİZİM SANDIĞA VE SEÇMEN İRADESİNE SAYGIMIZ SONSUZ’

Sözlerini sürdüren Aynacı, “Millet İttifakı’nın temsiliyet makamı, siyasi ideoloji gibi oluştu. İttifaklar kurulduğunda cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine entegre gibi gözüküyor. Baktığımız zaman Cumhur İttifakı’nın grubunda siyasi görüşler birbirine yakın. Millet İttifakı grubunda da Cumhuriyet Halk Partisi ile siyasi görüşümüz çok farklı. CHP’nin temsil ettiği makamla İYİ Parti’nin temsil ettiği makam arasında benzerlik çok az. Bir kesişim küme oluşturmak için öncelik değerlerimize baktık. Bunlar neydi: Cumhuriyet, Atatürk ilke ve inkılapları, özgür ve bağımsız bir Türkiye, hak, hukuk ve adaletti. Bunlar ana değerlerdi. Milletimizin huzuruna çıktık ve milletimizden takdir istedik. Milletimiz de yüzde 48 oy verdi. Demokrasilerde 50+1 alan kazanıyor. Bizim sandığa ve seçmen iradesine saygımız sonsuz. Biz yüzde 48 değil, 50+1 olmak istiyoruz. Bunun için de herhangi bir birlikteliğe girmeden, sıkışan demokraside yeni bir yol açmak istedik. Demokrasiyi şu an iki kutba çevirdik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bize bir dayatması oldu. İttifak kalkacak dediler, şimdi seçimden önce tüm zamana bu ittifaklar yayıldı. Koalisyonu şimdi 5 yıl arıyorsunuz. Biz bu sıkışan demokrasinin önünü açmak istedik” dedi.

‘ÇEŞİTLİ PROJELERİMİZ VAR’

Aynacı, açıklamasının devamında “28 tane projemiz var. Bunların hepsi en gerekli olanlardır. Sosyal belediye, kültürel belediye, çocukların hakları, aslında hepsi birlikte. Çarşıda esnaflık yapan bir kişi için AVM en gerekli olandır, tepe mahallede yaşayan bir ailenin çocuğunun internet ihtiyacı da en gerekli olandır. Biz Gölcük’te ulaşım sorununu birinci sıraya koyuyoruz. Yapısal sorun, ikinci sırada. Otopark eksiği var, esnafın canlanması için çarşı merkezine yapısal düzen getirilmeli. Sıkışan trafik, D-130’un şehrin ortasından geçmesi gibi şehrin mimari problemleri var. Şehrin bir de ihtiyaçları var. Emeklilerimiz 7 bin 500 TL maaş alıyor. Belediye olarak biz onlara yardımcı olacağız. Evine ekmek almakta zorlanan, markette ucuz ürün bulmaya çalışan vatandaşımızın derdini belediye olarak çözeceğiz. Değirmendere’nin, Ulaşlı’nın, Halıdere’nin, Yazlık’ın kendi projeleri var. Bizim önceliğimiz sosyal belediyecilik. Mimari projeler, bölgesel projeler, hayvan sorunları projeleri gibi sınıflandırmalarımız var. Mimari olarak, yaşam standardını arttırmak için çeşitli projelerimiz var. Bir proje tüm Gölcük’ü ilgilendirirken bir proje belli bir alanı ilgilendiriyor” dedi.

‘GÖLCÜK’ÜN KAYBEDECEK YILLARI YOK’

Sözlerini sürdüren Belediye Başkan Aday Adayı Aynacı, “Önümüzdeki günlerde bu projeleri açıklayacağız. Belediyenin ne olduğunu insanımıza öğreteceğiz. Belediye, hemşericilik, bir kitlenin yuvalandığı bir yer değildir. Burada bugün doğan bir çocuk ile 100 yaşındaki insanın ihtiyacını karşılayacak bir Gölcük Belediyesi olacak. Projelerimizi anlatacağız, kuru gürültü ile bu iş olmayacak. Biz projelerimizi ortaya koyduğumuzda Gölcük halkı kimin neyi istediğini görecek. Bugün partimizin oyu Gölcük’te yüzde 13. Ben partimizin oyu ile değil, Gölcük’ün yüzde 75’inin bize helal olsun diyeceği, bu insanlar bunu düşünmüş diyeceği şekilde sahada olacağız. Biz Gölcük halkı ile ittifak kuracağız. Biz bugün İYİ Parti’ye değil, Gölcük’e oy isteyeceğiz. Gölcük’ü oylayacağız. Gölcük’ün kaybedecek yılları yok. Eleştiriden ziyade proje ile halkımızın karşısına çıkacağız. 2018 yılı manşetlerini açıp bakalım, İzmit – Gölcük Metro Hattı hayırlı olsun yazıyor. Yıl 2024. İki ay önce Köseköy metro hattı hayırlı olsun diye reklamları Gölcük’te asmışlar. 2018’de İzmit – Gölcük Metro Hattı denilen yerde 2024 Köseköy Metro Hattı reklamını asmak ne demektir? Gölcük’e bir hakaret olarak görüyorum bunu” dedi.

‘GÖLCÜK’ÜN YILLARI KAYBEDİLDİ’

Aynacı, konuşmasının sonunda “Güney Marmara Otoyolu’nun haberi çok kez yapılmıştır. Var mı otoyolumuz? Yok. Bir tarih var mı? O da yok. Güney Marmara, D-130’un çözümüdür. Metro hattı yok, proje yok. Her parti battı – çıktı diyor ama 20 yıldır bu yok. İki hafta önce battı – çıktı hayırlı olsun diyorlar, projenin onaylandığı yazıyor. Gölcük’ün yılları kaybedildi. Bugün Gölcük, sanki depremden yeni çıkmış gibi. Maalesef Gölcük bunları hak etmiyor. Biz İYİ Parti’ye, İsmail Aynacı’ya oy istemiyorum. Bize verilecek her oy Gölcük’e verilecek. Sanayi sitesi projemiz birinci etap, Dumlupınar Mahallesi ikinci etap, Dumlupınar’dan 19 Mayıs Caddesi girişine kadar olan yer de üçüncü etap. Biz bu projeleri belki 5 yılda yapamayacağız ama 50 yıl sonra ne bırakacağız, bunu göstereceğiz. Biz Gölcük’ü öyle inşa edeceğiz ki çocuklarımız da bu şehirde yaşayacak. Bu konuda çalıştık” dedi. Erdem ŞENGÜL

Habere ait diğer görseller

BENZER HABERLER
X